nokia

Nokia 8.2 – czyżby w końcu prawdziwy flagowiec?

Kończy się lipiec, czyli siódmy miesiąc roku. Mimo upływu tak długiego czasu Nokia nadal nie zaprezentowała żadnego modelu z najnowszym Snapdragonem 855. Obecny flagowiec – czyli Nokia 9 PureView – pracuje na układzie zeszłorocznym. Ta sytuacja musi w końcu ulec zmianie.

Nadchodzący model od fińskiego producenta ma przynieść kilka nowinek. Smartfonem tym będzie Nokia 8.2. Seria z cyferką 8 w nazwie u tej firmy była skomplikowana. Pierwsza ósemka była flagowcem ze wszystkim, co Nokia miała najlepsze. Kolejna generacja, czyli 8.1, zmieniła się w wyższego średniaka. Jak zatem będzie w trzeciej generacji?

Pierwszym elementem, który ulegnie zmianie, będzie frontowy aparat. Tutaj ten komponent będzie wysuwany z obudowy. Na wysuwanym elemencie zostanie umieszczony obiektyw o rozdzielczości 32 Mpx. Będzie to prawdopodobnie czujnik Samsung GD1. Zastosowana w nim będzie technologia Quad-Bayer, która łączy cztery pixele w jeden duży. W takim procesie powstanie zatem zdjęcie o rozdzielczości 8 Mpx.

Znacznej poprawie ma ulec wnętrze tego modelu. To już czas najwyższy na zastosowanie Snapdragona 855, więc tak też ma się tutaj stać. Mówi się również, że telefon otrzyma 8 GB pamięci RAM, oraz do kompletu 256 GB pamięci na dane użytkownika. Ciekawszą informacją jest fakt, iż Nokia 8.2 ma docierać do klienta z Androidem Q na pokładzie.

Kolejny model Nokii prawdopodobnie poprawi dotychczasowe błędne decyzje marki.

Źródło: gsmarena.com

More Stories
Max Payne na Androidzie już 14 czerwca