0

Smartfony ze zginanym ekranem są obecnie najbardziej nowoczesną wersją tych urządzeń. Wielu producentów zdecydowało się na ich rozwój, a niektórzy pokusili się nawet o premiery. Nad składanym telefonem pracuje również Apple. Wiemy już o nim kolejną informację.

Gigant z Cupertino jeszcze kilka lat temu narzucał tempo rozwojowi technologii. To do nich należały najnowsze pomysły, oraz jako pierwsi stosowali je w swoich urządzeniach. Obecnie sytuacja ma się jednak trochę inaczej, a Apple raczej stara się wprowadzać istniejące już rozwiązania, ale za to dopięte na ostatni guzik. Niczym dziwnym nie jest zatem, że i ta firma postanowiła przystąpić do grupy producentów konstruujących smartfon ze składanym ekranem.

W takim kawałku technologii największym problemem do przeskoczenia jest wyświetlacz. Według najnowszych doniesień Apple powierzy to zadanie firmie LG. Koreańczycy są gotowi rozpocząć produkcję takich paneli na swojej nowej linii E6 w ich ojczystym kraju. Elastyczne panele OLED mają zostać dostarczone do iPhone’ów z 2020 roku.

To nie jest pierwszy raz kiedy Apple powierza produkcję tego komponentu innej marce. Ekrany OLED do iPhone’ów X, Xs i Xs Max są dostarczane przez Samsunga. Jest to kosztowny element ze względu na konstrukcję pozwalającą osiągnąć cienką dolną ramkę. Według raportów Samsung pobiera nawet 100 dolarów za każdy panel OLED.

Jak widać składany iPhone jest już co raz bliższy premiery. Ciekawi mnie jak taka konstrukcja wykorzysta system iOS.

Źródło: pocketnow.com

Huawei Mate X nieco lżejszy, ale z mniejszą baterią

Wcześniejszy wpis

Już niedługo premiera Vivo Z5 – znamy jego wygląd

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w iOS