0

Wydawać by się mogło, że wszyscy czekamy na oficjalny debiut składanych telefonów na sklepowych półkach. Blisko pół roku temu jako pierwszy takie urządzenie zaprezentował Samsung, który tak właściwie popełnił spory falstart. Owszem zaprezentowane urządzenie działało jak należy, jednak do czasu gdy nie wpadło w ręce redaktorów portali technologicznych. Tutaj pojawiły się pierwsze poważne problemy, które później w konsekwencji doprowadziły do zawieszenia premiery urządzenia. Tak właściwie pisząc ten artykuł nie znamy konkretnej daty premiery Samsunga Galaxy Fold. Natomiast jeśli chodzi o bezpośrednią konkurencję czyli Huawei Mate X to tutaj sytuacja wygląda finalnie dosyć podobnie. Urządzenie nie jest dostępne w sprzedaży, a również zostało zaprezentowane dobre kilka miesięcy temu. Dlatego też cieszą mnie osobiście konkretniejsze informacje na temat Huawei Mate X, a widać na to, że szykują się drobne zmiany w specyfikacji urządzenia.

Według przeciekowych informacji Huawei Mate X ma być nieco lżejszy niż pierwotnie zakładano, jest to różnica raptem 8 gram, gdy cała konstrukcja ma ważyć ponad 200 gram, nie jest znacząca zmiana. Z drugiej strony obcięto również pojemność baterii, dokładnie o 100 mAh. Finalnie będziemy mieć ogniwo o pojemności 4400 mAh. Jest to jak sami widzicie kosmetyka, ale z całą pewnością warto te zmiany zanotować. Pozostała część specyfikacji nie uległa już żadnym modyfikacjom. Mamy duży 8 calowy wyświetlacz, sercem urządzenia jest Kirin 980 wraz z 8 GB pamięci operacyjnej RAM, a także 512 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej.

Co do konkretnej daty premiery nie wiemy nic poza dosyć lakonicznym określeniem jesień 2019. Myślę, że na zbliżających się wielkimi krokami targach IFA w Berlinie Huawei odkryje kilka kart.

Źródło: gsmarena.com

Szykuje się koniec marki Pocophone?

Wcześniejszy wpis

Kto wyprodukuje elastyczne ekrany do iPhone’ów?

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android