huawei

Huawei Mate 30 Lite już bez tajemnic

Tradycją u marki Huawei stało się, że przy premierze serii flagowców mamy do czynienia z trzema wersjami: bazową, Pro, oraz Lite. Te ostatnie są bardzo popularne w naszym kraju za sprawą ofert abonamentowych. Kolejny smartfon z takim dopiskiem już niedługo ujrzy światło dzienne.

Nadchodzący model będzie dość ważny dla chińskiego producenta. Mowa oczywiście o Huawei Mate 30 Lite. W Chinach będzie ono sprzedawane jako Nova 5i Pro. W sieci pojawiły się zdjęcia rzekomo ukazujące nowy model od Huawei, a w Weibo zamieszczono informacje zgadzające się z wyglądem urządzenia z fotografii.

Według wcześniejszych informacji Mate 30 Lite będzie mieć nowy design wśród modeli „lite”. Przód wypełni wyświetlacz 6,26 cala, najpewniej w rozdzielczości FHD+. Nowością będzie umiejscowienie aparatu – w lewym górnym rogu znajdzie się otwór. W tej półce cenowej należy to uznać za nowinkę.

Z tyłu ma się znaleźć aparat przypominający wyglądem te z flagowych Mate 20. Będzie to poczwórny obiektyw z rozdzielczościami 48 Mpx+8 Mpx+2 Mpx+2 Mpx. Wnętrze urządzenia ma być również dobre – smartfon zasili procesor Kirin 810. Do niego zostanie dołączone 6 lub 8 GB pamięci RAM, oraz 128 lub 256 GB dysku na dane użytkownika. Bateria ma mieć pojemność 3900 mAh.

Huawei Mate 30 Pro zapowiada się zatem na bardzo dobry model w średniej półce cenowej. Wynika, że powinien odnieść sukces podobny do poprzedników.

Źródło: pocketnow.com

More Stories
HTC udostępni Androida 4.0 tylko nielicznym