0

Huawei to marka, która w dość krótkim czasie osiągnęła znaczącą pozycję na rynku smartfonów. Jest to znaczący gracz w tym dziale jak i innych. Widać, że marka ma większe plany i chce wchodzić na kolejne półki sklepowe. Jaki tym razem ma pomysł?

Huawei swój najnowszy plan będzie prawdopodobnie realizować pod swoją submarką Honor. Dotyczy on dość przyszłościowego segmentu, jakim są rozwiązania do inteligentnego domu. Chiński gigant planuje stworzyć linię własnych telewizorów Smart. Ten krok jest częścią większej wizji firmy – inwestuje ona również w 5G, oraz wszystkie produkty i usługi z tym związane takie jak: IoT, smart city, inteligentny transport i VR / AR.

Niestety Europa nie będzie się jako pierwsza cieszyć telewizorami od chińskiej firmy. DigiTimes powołuje się na nienazwane źródła, które twierdzą, że Huawei najpierw zaatakuje swój rynek macierzysty, Chiny, z powodu „rozważań dotyczących treści wideo i charakteru regionalnych ograniczeń usług sieciowych”. Zatem nasz kontynent – o ile producent zdecyduje się na nim zawojować – będzie musiał trochę poczekać.

Ta wiadomość jest dość ważna. Według analityków po wejściu na ten rynek Huawei szybko stanie się istotnym graczem, ponieważ jego telewizory Smart będą mogły łączyć się z innymi produktami, takimi jak: smartfony, notebooki, tablety i inne.

Być może zatem w niedługim czasie fanatycy marki będą mogli posiadać w swoim domu kolejny produkt z ich logo.

Źródło: pocketnow.com

Sony Xperia 10 Plus – recenzja

Wcześniejszy wpis

Motorola One Action już niedługo

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy