0

Segment smatwatchy na przestrzeni ostatnich miesięcy odnotowuje stagnację. Ciężko mi znaleźć w pamięci w tym roku premiery urządzeń, które szczególnie przypadły mi do gustu. Po prostu producenci sprzętu mobilnego nieco sceptycznie podchodzą do smart zegarków przez co kilku producentów niemal w 100% pokrywają cały rynek wearables. Dlatego też z ciekawością wyczekuję na premierę najnowszego smartwatcha od koreańskiego producenta czyli Samsung Galaxy Watch Active 2.

Urządzenie na pierwszy rzut oka wygląda naprawdę bardzo dobrze. Nie mamy dużej i grubej bryły jak najczęściej wyglądały smartwatchy. Wygląda na to, że Koreańczycy połączyli elegancję ze sportowym zacięciem. Całość na pierwszych zdjęciach wygląda dobrze, zobaczymy jak całość będzie się sprawować w rzeczywistości. Jeśli chodzi natomiast o nowości w dodatkowych funkcjach pojawi się kilka nowości. Po pierwsze EKG, nowość która pojawiła się już jakiś czas temu w smartwatchach od Apple’a. Mobilny elektrokardiogram, który sprawdza pracę serca. Ten smart zegarek również będzie wykrywał upadek. Dodatkowo zaimplementowany zostanie moduł NFC, dzięki któremu będziemy mogli płacić, choć w Polsce oficjalnie nie jest dostępny Samsung Pay, więc może się okazać finalnie, że ta funkcjonalność u nas nie będzie dostępna.

Powiem szczerze, że Samsung Galaxy Watch Active 2 wygląda naprawdę ciekawie i z całą pewnością gdy tylko pojawi się na sklepowych półkach przyjrzymy mu się bliżej. Jedyną moją obiekcją może być cena. Do tej pory Koreańczycy kazali sobie słono płacić za swoje smartwatche, więc jeśli cena przebije 1500 zł możliwe, że zakup tego modelu będzie nieopłacalny. Jak na razie czekamy na oficjalną prezentację, wówczas okaże się czy model ten jest faktycznie tak ciekawy jaki się wydawał.

Źródło: pocketnow.com

Poznaliśmy pełną specyfikację, cenę Xiaomi Mi A3

Wcześniejszy wpis

Kolejne zdjęcia Google Pixel 4 XL

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android