0

Design smartfonów od Google do tej pory pozostawiał sporo do życzenia. Szczególnie zeszłoroczny Pixel 3 XL spotkał się z wielką krytyką ogromnego notch’a. Niektórzy uznali go z najbrzydszy telefon roku. Jak będzie wyglądać jego następca?

O designie nadchodzących smartfonów Pixel zdążyliśmy się już sporo dowiedzieć. Wygląda na to, że znów nie będą one kusić urodą. Najwięcej kontrowersji budzi obudowa tylnego aparatu. Ewidentnie widać tutaj inspirację producentem z Cupertino. Zatem dotychczasowe plotki nie wróżą zbyt dobrze.

Dziś poznajemy kilka zdjęć potwierdzających wcześniejsze plotki, a zarazem wprowadzające lekkie zaskoczenie. Jonas Daehnert opublikował na Twitterze rendery najnowszego smartfona od Google. Tył pozostaje bez zmian, a co za tym idzie wita nas „urodziwa” obudowa aparatu w kształcie kwadratu. Gusta są różne, ale w większości przypadków ten pomysł spotyka się z negatywną opinią. Plusem wydaje się, że obudowa pokryje 3 oczka aparatu, a co za tym idzie jakość zdjęć może uratować smartfon.

google

Warto dodać, tył modelu został już uchwycony na żywo. Telefon był schowany w obudowie z tylko kilkoma otworami na aparaty.

google pixel

Nieco większe zaskoczenie budzi rzekomy front smartfona. Według renderu brzydki notch poprzednika zastąpi… klasyczna ramka. Rozwiązanie wygląda podobnie do tego od Sony np. z modelu Xperia 10. Na górze znajduje się „czółko”, natomiast u dołu smartfon pozbawiono grubszej krawędzi. Pozostaje zadać sobie pytanie czy Google zrobiłoby taki krok w tył od bezramkowości. Procent screen-to-body uległby przecież zmniejszeniu. Uważam, że taki design otrzyma klasyczny Pixel 4, natomiast model z XL w nazwie dostanie inną opcję. Należy dodać, że smartfon z renderu skrywa w ramce dwa aparaty frontowe.

Ten render z jednej strony jest spodziewany, a z innej wnosi nowe informacje. Do premiery co raz bliżej i zobaczymy wtedy jak Google poprawiło design zeszłorocznej edycji Pixeli.

Źródło: pocketnow.com

Samsung Galaxy Watch Active 2 w pełnej okazałości na zdjęciach

Wcześniejszy wpis

Czy Apple stworzy rewolucyjne okulary AR?

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android