samsung logo

O Galaxy A90 wiemy prawie wszystko, będzie to ciekawy smartfon

2019 rok jest dosyć specyficznym rokiem ze względu na to, że chociażby w samej branży mobilnych technologii dzieje się niezwykle dużo. Przez ostatnie lata mieliśmy tak właściwie stagnację. Owszem pojawiały się nowości, ale nie były to rozwiązania rewolucyjne. A ostatnie kilka miesięcy przyniosło chociażby składane telefony (które notabene jeszcze nie pojawiły się na sklepowych półkach, ale to będzie lada moment), kolejny elementy to zamieszanie związane z Huawei’em, którego zablokowano w USA. Trzecią nowością dosyć ważną w kontekście technologii jest wprowadzenie technologii 5G pod strzechy. Właśnie dlatego też najnowszy smartfon koreańskiego producenta czyli Samsung Galaxy A90 może być tak ciekawym urządzeniem.

Jedną z najnowszych nowości związanych z średniopółkowcem Koreańczyków jest wsparcie dla technologii 5G, będzie to już kolejny smartfon Samsunga z 5G na pokładzie, ale możliwe, że pierwszy nieco tańszy. Po drugie reszta nowości związanych z Galaxy A90 prezentuje podzespoły i możliwości flagowców. Sercem smartfona ma być najmocniejszy układ Qualcomma czyli Snadpragon 855, do tego dojdzie 6 GB pamięci operacyjnej RAM. Model ten będzie wyposażony w ekran o przekątnej 6,7 cala, który pracować będzie z rozdzielczości Full HD+. W tym wypadku będziemy mieć niewielkiego notcha w postaci łezki. Specyfikację uzupełnić ma bateria o pojemności 4500 mAh, do tego dojdzie technologia szybkiego ładowania o mocy aż 45 W. Samsung podobnie jak w innych swoich telefonach model ten wyposażony w potrójny główny obiektyw o matrycach 48 Mpx, 12 Mpx oraz 5 Mpx.

Specyfikacja urządzenia wygląda naprawdę bardzo dobrze, choć powiem szczerze, że najbardziej obawiam się ceny Galaxy A90. Myślę, że za podobne pieniądze będziemy mogli zakupić flagowce od innych producentów. Jak na razie musimy czekać na oficjalną prezentację urządzenia, myślę że nastąpi ona w najbliższych tygodniach, bowiem informacji o tym modelu mamy coraz więcej.

Źródło: pocketnow.com

More Stories
Samsung Galaxy S10e – recenzja