0

Huawei w ostatnim czasie jest na świeczniku. Tak właściwie nie tylko w branży mobilnych technologii mówi się o ostatnich poczynaniach Donalda Trumpa w sprawie chińskiego producenta. Na szczęście dla nas najpewniej w dużej mierze kryzys został zażegnany, szczególnie jeśli chodzi o kontekst wydawania smartfonów, urządzeń działających pod kontrolą systemu sygnowanego zielonym robocikiem. Dlatego też o przyszłość flagowców tej marki możemy spać spokojnie. Po pierwszych nieco bardziej konkretnych informacjach związanych z linią Huawei Mate wygląda na to, że całość zapowiada się co najmniej dobrze.

Do tej pory w przypadku urządzeń linii Huawei Mate mieliśmy do czynienia z aparatami ustawionymi wertykalnie lub jak to miało miejsce w ostatniej generacji na planie kwadratu. Teraz wygląda na to, że Chińczycy chcą nieco odświeżyć wygląd plecków telefonu i implementują cztery obiektywy tym razem na planie koła. „Wyspa” ma być przeciętnych rozmiarów i  miejmy nadzieję, że nie będzie wystawać szczególnie dużo spoza głównej bryły urządzenia. Jakie jeszcze nowości zaserwuje nam Huawei w przypadku najnowszego Mate 30 Pro? Najpewniej otrzymamy wyświetlacz typu AMOLED z podwójnie zakrzywionymi krawędziami, który będzie mógł pracować z odświeżaniem na poziomie 90 Hz. Liczę, że czytnik linii papilarnych zaimplementowany w ekranie będzie się lepiej sprawował niż w przypadku Mate 20 Pro. Nowością również będzie odświeżony układ napędzający całe urządzenie. Mowa tutaj o Kirinie 985, jednak w tym wypadku nie znamy konkretniejszych informacji na temat specyfikacji i możliwości tego procesora.

Nowości w Huawei Mate 30 Pro wyglądają obiecująco, choć powiem szczerze, że jak na razie jest to kosmetyka i liczę, że mimo wszystko Chińczycy finalnie przygotują więcej ciekawych nowości niż tylko okrągłą tylną „wyspę” na obiektywy smartfonów.

Źródło: pocketnow.com

Poznaliśmy oficjalną datę premiery Samsunga Galaxy Note 10

Wcześniejszy wpis

Xiaomi Mi CC9, CC9e oraz CC9 Meitu Edition oficjalnie

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android