redmi 6

Redmi 6 oraz Redmi 6A już wkrótce z aktualizacją do Androida 9.0

Producenci sprzętu mobilnego prześcigają się aktualnie na różnych płaszczyznach. Do tej pory najczęściej były to walki toczone na zasadzie kto będzie miał coś w swoich telefonach  „naj”. Największą ilość obiektywów, największy ekran bezramkowy czy inne bajery, które bezpośrednio nie mają aż tak ogromnego wpływu na korzystanie ze smartfona. Można powiedzieć, że są bardziej bajerami niż konkretnymi rozwiązaniami, które zmieniają nasze życie na lepsze. Jednak już od pewnego czasu można zauważyć jeden bardzo pozytywny dla nas użytkowników trend – producenci starają się jak najdłużej aktualizować swoje telefony zarówno do najnowszej wersji systemu sygnowanego zielonym robocikiem, łatek bezpieczeństwa skończywszy na autorskich nakładach systemowych. Dlatego też coraz mniej dziwi fakt, że czasem dwu czy trzy letnie telefony dostają najnowszego Androida. Takie podejście mnie cieszy i każdemu z nas wychodzi ono na dobre.

Dzisiaj mam dla właścicieli dwóch modeli ze średniej i niższej półki od Xiaomi dobre wieści. Według informacji przeciekowych, Xiaomi aktualnie poszukuje testerów do wersji testowej dla tych właśnie modeli. Testy rozpoczęłyby się już w lipcu, a wówczas też chiński producent kończy program beta testów dla swojej autorskiej nakładki Xiaomi – MIUI. Wszystko to może oznaczać, że Redmi 6 i Redmi 6A otrzymają Androida Pie w całkiem niedalekiej przyszłości. Kiedy dokładnie? Tego nie wiemy, ale myślę że realna data to tegoroczne wakacje.

Przy okazji tych informacji pojawiły się również dobre wieści dla posiadaczy dwóch innych modeli od Xiaomi. Mowa tutaj o modelu Xiaomi Mi 6 oraz Pocophone F1. Oba mają również dostać odpowiednią aktualizację, jednak nie mamy żadnych konkretniejszych informacji na ten temat.

Źródło: gsmarena.com

More Stories
Toshiba AT200-101