google i huawei

Jednak! Huawei wraca do gry!

Wydawałoby się, że sezon ogórkowy w pełni. Nieco ponad tydzień temu rozpoczęły się wakacje, więc informacji związanych z nowościami smartfonowymi jakby nieco mniej. Jednak to wszystko pozory. Od pewnego czasu świat technologiczny i tak właściwie nie tylko zwrócił ogromną ilość uwagi na konflikt pomiędzy Huawei, a USA, a tak właściwie prezydentem Donaldem Trumpem. Dobre kilka tygodni temu zapadła decyzja o odcięciu chińskiego producenta od wszelkich amerykańskich usług. Jako pierwsze wycofało się Google wraz z Androidem i paletą swoich pozostałych ogromnych platform, później do amerykańskiego giganta z Mountain View dołączyły kolejni gracze. Jednak wygląda na to, że konflikt i problem został w dużej mierze rozwiązany.

Najświeższe informacje ze szczytu G20 (czyli zebraniu dwudziestu największych gospodarek na świecie) Donald Trump poinformował o zawieszeniu braku wsparcia ze strony amerykańskich firm. Dzisiejsze doniesienia w kontekście wcześniejszych informacji są zaskakujące. Wydawało się, że Huawei nie może zostać uratowany, stracił już przeze ten krótki czas miliardy dolarów, a także zaprezentował wstępną wersję autorskiego systemu. Czy takie wahania na rynku sprzyjają nam klientom? Cóż tak na dobrą sprawę, może się okazać że za kilka, kilkanaście tygodni padnie na inną chińską firmę Xiaomi, Oppo. Z całą pewnością nie stawiają samego prezydenta Donalda Trumpa w dobrym świetle. Takie wahania nie dają stabilizacji, wręcz przeciwnie, przez co kolejni producenci nie za bardzo wiedzą jak mogą funkcjonować w świecie mobilnych technologii.

Z całą pewnością będziemy obserwować dalsze poczynania Donalda Trumpa w kontekście chińskiej firmy Huawei. Myślę, że jeszcze może wiele się w tym temacie jeszcze zadziać. Co sądzicie o całej sytuacji? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: phonearena.com