0

Po całkiem głośnej sprawie konfliktu Huawei z rządem amerykańskim podejrzewano, że wpłynie ona negatywnie na wyniki sprzedażowe chińskiego giganta. Skutki jednak będą odczuwalne dla marki w przyszłości. Na ten moment nie zmieniła się mocna pozycja producenta, a kolejne sukcesy to potwierdzają.

20 czerwca padł rekord sprzedażowy flagowych smartfonów Huawei. W zaledwie 85 dni sprzedano aż 10 milionów smartfonów z serii P30. Jest to wielkie osiągnięcie dla chińskiej marki. Przewyższyło nawet zeszłoroczny sukces serii P30 – wtedy tę samą liczbę egzemplarzy sprzedano w czasie o 62 dni dłuższym.

Ponadto Huawei z dumą ogłosił, że ​​P30 Pro otrzymał nagrodę „Best Smartphone” od European Hardware Association. Kolejnym sukcesem na koncie firmy jest sprzedaż aż 100 milionów urządzeń z technologią Super Charge. Do tej grupy zaliczamy smartfony, PowerBanki oraz ładowarki.

Jak widzimy producent mimo nienajlepszej sytuacji w ostatnim czasie zalicza kolejne sukcesy. Flagowa seria nadal jest ciepło przyjmowana przez klientów. Ma ku temu powody, gdyż są to po prostu dobre smartfony. P30 Pro mógłby powalczyć o miano najlepszego obecnie dostępnego modelu. Jego kluczowym punktem jest przede wszystkim aparat. Po raz kolejny Huawei osiąga szczyt w tej kategorii.

Na sprzedaż tej serii nie powinna mieć wpływu sytuacja z rządem USA, bo obecnie dostępne modele nie zostaną dotknięte problemami z dostępnością systemu Android.

Źródło: pocketnow.com

Nubia X kolejnym telefonem z 5G

Wcześniejszy wpis

Apple stworzy rewolucyjne wejście Lightning?

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android