0

Urządzenia z logiem nadgryzionego jabłka dla wielu osób są najładniejszymi urządzeniami na rynku. Nie można im odmówić eleganckiej obudowy, która wpada w oko i jest od razu rozpoznawalna. Czy jednak może się to zmienić w przyszłości?

W ostatnim czasie została ujawniona informacja na temat odejścia Jony’ego Ive’a z firmy Apple. Był on dyrektorem marki w dziale projektowania, a zatem odpowiadał za wygląd wielu urządzeń wprowadzonych do sprzedaży. Był ściśle związany z Apple od wielu lat.

apple jony ive

Jony jest wyjątkową postacią w świecie designu, a jego rola w odrodzeniu Apple’a nie może być pominięta, od przełomowego iMaca w 1998 roku do iPhone’a i bezprecedensowej ambicji Apple Park, gdzie ostatnio wkładał tyle swojej energii i troski. Apple będzie nadal czerpać korzyści z talentów Jony’ego, współpracując bezpośrednio z nim przy ekskluzywnych projektach oraz dzięki ciągłej pracy genialnego i pełnego pasji zespołu projektowego, który zbudował. Po wielu latach ścisłej współpracy cieszę się, że nasza relacja wciąż się rozwija i cieszę się na dalszą współpracę z Jony w przyszłości – powiedział Tim Cook, dyrektor generalny Apple

Również sam Jony Ive miło wspomina współpracę z zespołem Apple.

Po prawie 30 latach i niezliczonych projektach jestem najbardziej dumny z długotrwałej pracy, jaką wykonaliśmy, aby stworzyć zespół projektowy, proces i kulturę w Apple, która nie ma sobie równych. Dziś jest silniejszy, bardziej żywy i bardziej utalentowany niż kiedykolwiek w historii Apple. Zespół z pewnością będzie się rozwijał pod znakomitym kierownictwem Evansa, Alana i Jeffa, którzy należą do moich najbliższych współpracowników. Mam największe zaufanie do moich kolegów projektantów w Apple, którzy pozostają moimi najbliższymi przyjaciółmi i nie mogę się doczekać współpracy z nimi przez wiele lat – mówił Jony Ive

Jony Ive zamierza założyć własną niezależną firmę projektową. Apple jednak pozostanie ich głównym klientem. Czy zatem ta zmiana wpłynie na wygląd najnowszych modeli smartfonów od Apple? Wygląda na to, że nie i wszystko pozostanie po staremu. Trzymam jednak kciuki za rozwój Ive’a, gdyż jest obecnie światowej klasy projektantem przemysłowym.

Źródło: pocketnow.com

Apple stworzy rewolucyjne wejście Lightning?

Wcześniejszy wpis

Lenovo Z6 otrzyma wysokiej klasy ekran

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy