Nubia X kolejnym telefonem z 5G

Sieć 5G ma się w najbliższych latach stać nowym standardem przesyłania danych.  Nic więc dziwnego w tym, że kolejni producenci prezentują swoje smartfonów obsługujące nowy standard łączności. Często są to nieco zmodyfikowane flagowce tych firm. Taka sytuacja ma miejsce między innymi w przypadku Samsunga Galaxy S10 5G, Oppo Reno 5G, Xiaomi Mi Mix 3 5G, czy Huawei Mate 20X 5G. Ten ostatni model w najbliższym czasie ma trafić do sprzedaży w Polsce. Tymczasem w Chinach odbyła się premiera kolejnego telefonu zdolnego do obsługi 5G. Nubia X, nawet bez obsługi szybszego przesyłania danych była bardzo innowacyjnym telefonem, a nowa wersja zyskała tylko dodatkowy atut. 

Cechą, którą Nubia X wyróżnia się na tle konkurencji jest niewątpliwie dodatkowy wyświetlacz na pleckach. Dzięki temu można było zrezygnować z tylnej kamery, a autoportrety można wykonać korzystając z głównego, podwójnego aparatu. Oczywiście nie jest to jedyne zastosowanie dodatkowego panelu. W podstawowej wersji, która swoją premierę miała w ubiegłym roku, sercem telefonu był procesor Qualcomm Snapdragon 845. Wersja obsługująca łączność 5G została natomiast wyposażona w nowszą, flagową jednostkę Qualcomma – Snapdragona 855. Obsługę sieci 5G umożliwia natomiast modem Snapdragon X50.  Pozostała część specyfikacji nie powinna ulec zmianie, względem podstawowego modelu. 

Na rynku pojawia się coraz więcej urządzeń obsługujących sieć 5G, kolejne kraje rozbudowują u siebie infrastrukturę umożliwiającą korzystanie z szybszego przesyłu danych. Wszystko wskazuje na to, że już niedługo każdy producent będzie posiadał w swojej ofercie przynajmniej jeden model przeznaczony do obsługi sieci 5G.

Źródło: Weibo, Nubia

More Stories
Świętujemy czwarte urodziny iPhone’a