0

Na przestrzeni ostatnich kilku lat ciężko znaleźć podobną sytuację jaka miała miejsce kilka miesięcy temu. Mam na myśli odcięcie Huawei od usług amerykańskiego giganta z Mountain View. Donald Trump wówczas sporo namieszał w dzisiejszym rynku mobilnych technologii, a konsekwencje mogą być nieprzyjemne zarówno dla jednej i drugiej strony, a rykoszetem otrzymamy cios również my klienci jednej i drugiej firmy. Jak świat mobilnych technologii będzie wyglądał za kilka, kilkanaście miesięcy przekonamy się dopiero za jakiś czas, jednak już teraz wydaje się że nie będzie miała ta decyzja małego znaczenia.

To, że Huawei stara się nadal udzielać wsparcia dla swoich klientów wiemy chociażby ze względu na fakt, że zapowiedziana została aktualizacja do Androida Q dla kilkunastu urządzeń chińskiego producenta, również najnowszą wersję nakładki EMUI 9.1 otrzyma kilkadziesiąt różnych modeli telefonów. Jednak w tym całym zamieszaniu nie wszystko jest jeszcze klarowne. Wszystkie nowe smartfony Huawei będą już działały pod nowym systemem operacyjnym autorstwa Chińczyków? Czy jednak część urządzeń będzie pojawiać się z Androidem, lecz bez wsparcia ze strony Google? Czas pokaże, ale jak na razie włodarze Huawei’a zapowiadają, że strata tak dużego partnera (trzeba dodać, że globalnie Huawei to absolutna czołówka jeśli chodzi o sprzedaż smartfonów), może owocować zmniejszeniem grupy użytkowników systemu sygnowanego zielonym robocikiem o blisko 800 milionów. Czy to dużo? Owszem, chociaż ciężko w tym momencie stwierdzić, ile tak właściwie mamy na świecie użytkowników usług Google. Jak została wyliczona ta liczba 800 milionów też nie wiemy. Jednak w tym wszystkim pocieszające jest fakt, że tak na dobrą sprawę jedna i druga strona chce się dogadać, by stracić jak najmniej.

Co sądzicie o sytuacji związanej z Huawei? Odejście ze świata Androida chińskiego producenta to gwóźdź do jego trumny? Dajcie znać co sądzicie o całej sytuacji.

Źródło: gsmarena.com

Oppo Reno Z już niedługo w Europie

Wcześniejszy wpis

Nubia X kolejnym telefonem z 5G

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android