Xiaomi szykuje spore zmiany w swojej ofercie?

Xiaomi to chińska firma, która uznanie konsumentów na innych rynkach zdobyła głównie za sprawą bardzo dobrego stosunku możliwości ich telefonów do ceny, w jakiej są sprzedawane. Portfolio tego producenta jest jednak bardzo rozbudowane i nawet osoby dobrze znające temat mają niekiedy problem z określeniem z jakiej klasy telefonem mają do czynienia. Utrudnieniem jest również fakt, że obok Xiaomi istnieją również dwie inne marki – Redmi i Pocophone. Dodatkowo do istniejących już linii cały czas dochodzą nowe. Wiele wskazuje na to, że Chińczycy zamierzają jednak w najbliższym czasie nieco uporządkować swoją ofertę.

Xiaomi Mi Mix 3

Główną marką ma nadal pozostać Xiaomi, które staje się coraz bardziej rozpoznawalne. W obrębie tej firmy będzie nadal istniała podstawowa flagowa seria. W tym roku obejmuje ona Xiaomi Mi 9, nieco mniejsze Mi 9 SE, oraz wydajniejsze Mi 9 Transparent Edition z przezroczystymi pleckami. Dodatkowo do tej linii dołączą także Mi 9T i Mi 9T Pro z bezramkowymi ekranami i wysuwanymi modułami przedniego aparatu. W swojej ofercie producent ma także nadal utrzymać linię Mi Mix, która ma oferować innowacyjne technologie w dość niskiej cenie. Mi Mix 4, który prawdopodobnie zostanie zaprezentowany w tym roku, może wykorzystywać moduł przedniego aparatu ukryty pod przednim panelem. Taką technologią Chińczycy chwalili się niedawno w mediach społecznościowych. W ofercie Xiaomi nie zabraknie także telefonów należących do programu Android One. Już niedługo powinna odbyć się premiera Xiaomi Mi A3 i Mi A3 Lite. Wszystko wskazuje na to, że Chińczycy zdecydowali się na wygaszenie linii Mi Max i Mi Note, które oferowały niezłe od względem specyfikacji urządzenia z olbrzymimi wyświetlaczami. Według ostatnich deklaracji, w tym roku nie zobaczymy żadnego modelu z tych linii, co prawdopodobnie jest równoznaczne z ich usunięciem z portfolio. Nie należy zapominać także o smartfonach Xiaomi CC, które mają być skierowane do młodzieży.

Redmi Note 7

Obok głównej firmy istnieć ma także, utworzona niedawno, marka Redmi. Oferta tej firmy na naszym rynku będzie skierowana do osób, które nie wymagają od telefonów najwyższej wydajności, a głównym kryterium wyboru urządzenia jest jak najniższa cena. Obecnie oferta firmy obejmuje dość wydajny Redmi Note 7, jego nieco mniej zaawansowany wariant Redmi 7 i przeznaczony do podstawowych zadań Redmi 7A. Obok tych modeli, niedawno zaprezentowany został Redmi Y3, który ma za zadanie przyciągnąć miłośników selfie. Najtańszym urządzeniem w ofercie jest Redmi Go, działający pod kontrolą Andoida Go, stworzonego z myślą o najtańszych telefonach. Wzbudzającym najwięcej emocji telefonem Redmi w ostatnim czasie był flagowy Redmi K20 Pro i jego nieco uboższa wersja Redmi K20, ale telefony pod tą nazwą będą sprzedawane jedynie w Chinach. Do Europy wejdą jako Xiaomi Mi 9T i Mi 9T Pro.

W ubiegłym roku Xiaomi powołało do życia jeszcze jedną submarkę – Pocophone. W chwili obecnej należy do niej wyłącznie jeden model – Pocophone F1. Wiele wskazuje na to, że sprzedaż telefonów Poco nie będzie kontynuowany w naszym kraju, a w niektórych krajach Azji jako Pocophone F2 zadebiutuje Redmi K20.

Źródło: GSMarena

More Stories
Samsung wstrzymuje sprzedaż Galaxy Note 7