0

Huawei ma obecnie napiętą sytuację z rządem amerykańskim. Po wpisaniu na listę firm stanowiących zagrożenie dla kraju Huawei stracił możliwość współpracy z firmami amerykańskimi, takimi jak Google. Użytkownicy obawiają się zatem o problemy z dostępem oprogramowania na ich obecne urządzenia. W ostatnim czasie pojawiła się jednak odpowiedź producenta na te obawy. Jest oczywista, ale już oficjalna.

W skrócie: największym problemem dla Huawei jest brak dostępu do systemu Android w najbliższym czasie. Google zastosowało się do zakazu nałożonego przez Stany Zjednoczone. Udało się go jednak opóźnić o 90 dni. Po tym okresie chiński producent straci dostęp do najnowszego systemu.

Obecni użytkownicy smartfonów od Huawei mają jednak obawy o to, czy cała ta sytuacja dotknie ich urządzenia. Do tej pory nie było oficjalnej odpowiedzi na ich lęki, lecz teraz to już nieaktualne. Dyrektor Likun Zhao odbył rozmowę z hipertekstem w RPA. Obaj dyrektorzy zapewnili klientów, że wszystkie smartfony Huawei, w tym seria P30 wprowadzona w tym roku, będą nadal działać normalnie, niezależnie od tego, co stanie się z zakazem i licencją na Androida.

Ze strony Huawei obiecaliśmy, że wszystkie istniejące smartfony i tablety Huawei będą nadal otrzymywać aktualizacje Androida, w tym poprawki zabezpieczeń. Obiecaliśmy również, że aplikacje Google i te od Google będą działać jak zwykle, nawet po 90 dniach terminu. – Likun Zhao

Reasumując zatem, obecni użytkownicy produktów tej marki nie muszą mieć żadnych obaw. Ich urządzenia będą działać bez zmian, oraz najnowsze wersje systemu będą dostępne. Jednocześnie jeżeli ktoś ma na oku model z półki sklepowej, to może go kupić również bez obaw.

Jeżeli Znacie jakiegoś użytkownika smartfona Huawei, który ma obawy o swoje urządzenie, Podeślijcie mu ten artykuł dla rozwiania wątpliwości.

Źródło: pocketnow.com

Nowy MacBook Pro z 16-calowym ekranem?

Wcześniejszy wpis

LG G8S ThinQ w końcu dociera do Niemiec

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android