0

Koreański producent w ostatnim czasie bardzo mocno skupił się na kolejnych aktualizacjach dla swoich urządzeń. Dla przykładu najnowszy flagowiec koreańskiego producenta raz na miesiąc dostaje najnowszy pakiet zabezpieczeń, a do tego dodatkowo Koreańczycy starają się przemycić drobne usprawnienia czy udogodnienia. Chociażby w ostatnim czasie Galaxy S10 otrzymał aktualizację związaną z poprawą jakości wykonywanych zdjęć w nocy. Niestety coś za coś. Posiadacze Samsunga Galaxy S7 czy Samsunga Galaxy S7 Edge będą musieli się pożegnać z kwartalnymi aktualizacjami bezpieczeństwa.

Do tej pory oba flagowce z 2017 roku otrzymywały nowe pakiety zabezpieczeń raz na kwartał, dla większości użytkowników taka ilość łatek w zupełności wystarczała. Jednak po ostatniej aktualizacji strony, Samsung zmienił zapis i zamieścił Galaxy S7 oraz Galaxy S7 Edge w kategorii „Current Models for Other Regular Security Updates”. Co oznacza ten zapis? Owszem telefon może być aktualizowany do najnowszych zabezpieczeń, ale nie dajemy Wam gwarancji, że będzie to miesięcznie czy kwartalnie. Najpewniej jeśli już Samsung wyda jedną dużą czy dwie mniejsze aktualizacje do roku dla wcześniej wspomnianych modeli. Oba te smartfony wpadły do worka z innymi średniopółkowymi urządzeniami między innymi Galaxy A3 (2016), Galaxy A3 (2017), Galaxy A7 (2017).

Pozostałe, nowsze flagowce czyli Galaxy S8, S8+ czy modele z linii Galaxy S9 odpowiednie łatki będą otrzymywały tak jak do tej pory czyli raz na miesiąc.

Źródło: gsmarena.com

Samsung Galaxy A90 prawie jak flagowiec?

Wcześniejszy wpis

Nowy MacBook Pro z 16-calowym ekranem?

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android