0

 

Jakiś czas temu Samsung zrezygnował z wprowadzania do sprzedaży telefonów z rodziny Galaxy J. Po tej zmianie wszystkie telefony tego producenta ze średniej półki cenowej, zarówno te najtańsze, jak kosztujacym około 700 złotych Galaxy A10, jak i najdroższe, których cena zbliża się do poziomu flagowych urządzeń. Taka sytuacja ma miejsce w przypadku najdroższego Samsunga Galaxy A80 z obracanym modułem aparatu. Model ten został w Polsce wyceniony na 2899 zł. Do rodziny Galaxy A, wkrótce dołączy jednak kolejny, jeszcze droższy model – Samsung Galaxy A90. Jego specyfikacja i oferowane funkcje mogą sprawić, że cena tego modelu będzie podobna jak w przypadku najnowszych flagowców producenta z linii Galaxy S10. Początkowo pojawiały się pogłoski, mówiące o tym, że telefony te stworzą nową rodzinę Galaxy R, teraz wszystko wskazuje na to, że były to jednak informację nieprawdziwe. 

Samsung Galaxy A80

Samsung Galaxy A90 trafi na rynek w dwóch wersjach. Obydwie będą wyposażone w wyświetlacze o przekątnej 6,7 cala. W obydwu przypadkach z przednim panelem zintegrowany będzie skaner odcisku palca. Nie wiadomo jednak czy producent zdecydował się na jakiś rodzaj wcięcia, otwór lub wysuwany/obracanym moduł aparatu. Obydwa telefony będą wyposażone we flagowy procesor Qualcomm Snapdragon 855, który znaleźć można we flagowych urządzeniach wielu producentów, w tym w wersjach Samsunga Galaxy S10 przeznaczonych na niektóre rynki, na przykład do USA. 

Pierwsza z wersji Galaxy A90 oznaczona symbolem SM-A908 będzie dodatkowo obsługiwała łączność w nowym standardzie 5G. Ma to być pierwsze urządzenie ze średniej półki cenowej wspierające takie rozwiązanie, chociaż jego cena może być wyższa od wielu flagowców dostępnych na rynku. Na pleckach urządzenia znajdzie się potrójny aparat z obiektywami o rozdzielczościach 48 Mpx, 8 Mpx i 5 Mpx. Przeznaczenie poszczególnych modułów na razie nie jest znane.

Drugi telefon, znany jako SM-A905 nie będzie obsługiwał co prawda sieci 5G, ale wyróżniać ma go aparat fotograficzny. Będzie on także potrójny, z obiektywami o rozdzielczościach 48 Mpx, 12 Mpx i 5 Mpx. Producent ma zastosować jednak specjalną technologię optycznej stabilizacji obrazu, nazywaną Tilt OIS. Data premiery, ani pozostałe elementy specyfikacji na chwilę obecną nie są znane. Telefony Samsung Galaxy A90 mogą stać się ciekawymi telefonami, pod warunkiem, że ich cena nie będzie zbyt wysoka. 

Źródło: OnLeaks 

Poznaliśmy daty aktualizacji nakładki EMUI 9.1 dla urządzeń Huawei

Wcześniejszy wpis

Samsung kończy wsparcie dla Galaxy S7 oraz Galaxy S7 Edge?

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy