0

Zaledwie kilka tygodni temu odbyła się konferencja WWDC 2019. W trakcie tego wydarzenia Apple zaprezentowało m.in. nowy system iOS, a także Maca Pro. Nie poznaliśmy żadnej nowości w segmencie laptopów. Najświeższe wieści donoszą, że i tutaj pojawi się nowość.

Źródła informacji należy szukać w serwisie IHS Market. Wiadomość rozpowszechnił później Forbes, oraz 9to5mac.com. Można ją uznać zatem za wiarygodną. Dotyczy ona nadchodzącego MacBook’a, a konkretniej tego z serii Pro. Apple zamierza wypuścić do sprzedaży nowy MacBook o przekątnej… 16 cali!

Urządzenie to ma w zamyśle być odpowiednikiem Maca Pro w segmencie komputerów mobilnych. Będzie to najmocniejsza wersja MacBook’a Pro kierowana do użytkowników o największych wymaganiach. Elementem budzącym największe emocje będzie ekran. Matryca będzie mieć przekątną aż 16 cali, a wykonana zostanie w technologii LCD. Rozdzielczość wyniesie najprawdopodobniej 3072 x 1920 pixeli. Dostawa tego podzespołu zajmie się LG Display.

Cały raport wskazuje, że poza nowym wyświetlaczem model ten dostanie również nowy procesor. Premiera urządzenia będzie mieć miejsce najprawdopodobniej na wrześniowym evencie. Na tej samej konferencji poznamy też nowe iPhone’y, które swoim przypuszczalnym wyglądem zdążyły już wzbudzić wiele emocji. Według IHS Market ta data jest prawie pewna, a jedyną przeszkodą mogą być problemy w ulepszaniu urządzenia.

Nowy MacBook Pro zapowiada się na bardzo dobry model, a swoim dużym ekranem na pewno zrobi wrażenie. Największą przeszkodą – tradycyjnie u tego producenta – okaże się zabójcza cena. Do września co raz bliżej, a zatem pozostaje czekać.

Źródło: pocketnow.com

Samsung kończy wsparcie dla Galaxy S7 oraz Galaxy S7 Edge?

Wcześniejszy wpis

Użytkownicy smartfonów Huawei mogą spać spokojnie

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy