0

Tak na dobrą sprawę wakacje w branży mobilnych technologii można nazwać okresem ogórkowym. Premier urządzeń jest jak na lekarstwo, a najwięksi w branży zbroją się na targi IFA w Berlinie i cały okres około świąteczny, gdzie ruch w temacie jest największy. Z drugiej strony mimo iż faktycznie można zauważyć znacznie mniejszą ilość premier urządzeń, tak z kolei okres typowo wakacyjny dla branży skrócił się w znacznym stopniu. Do końca czerwca mamy premiery nowych urządzeń między innymi Oppo Find Y, ale także inne rozwiązania, które mogą się pojawić jeszcze przed końcem wakacji czyli w końcówce sierpnia. Dlatego też mnie osobiście cieszą kolejne informacje związane z nowościami, które pojawią się na sklepowych półkach.

Mowa tutaj o nowej linii urządzeń Xiaomi Mi CC. Nazwa marki wywodzi się od firmy, która została pochłonięta przez chińskiego giganta. Mają to być dosyć fantazyjne rozwiązania, których do tej pory próżno było szukać w telefonach chińskiego producenta. Przede wszystkim w Xiaomi Mi CC9 mamy mieć wychodzący główny aparat, który zarówno ma być aparatem do selfie. Rozwiązanie dobrze znane chociażby z ostatniego flagowca Asusa – Zenfone 6. Mamy mieć cztery obiektywy 48 Mpx, 13 Mpx szerokokątny oraz 5 Mpx i 8 Mpx.

Reszta specyfikacji nie jest żadnym większym zaskoczeniem. Sercem urządzenia zostanie najpewniej mocny Snapdragon 730 wraz z 4 GB lub 6 GB pamięci operacyjnej RAM. Specyfikację uzupełnić ma pojemna bateria 4000 mAh wraz ze wsparciem dla szybkiego ładowania. Od frontu otrzymamy duży 6,39 calowy wyświetlacz, który ma być pozbawiony notchy, wcięć czy innych „ozdobników”.

Jak na razi nie wiemy kiedy dokładnie Xiaomi Mi CC9 i jego mniejszy brat Xiaomi Mi CC9e oficjalnie zadebiutują, jednak myślę, że to nastąpi naprawdę szybko. O obu telefonach wiemy aktualnie praktycznie wszystko, dzięki czemu nie będą one szczególnym zaskoczeniem.

Źródło: phonearena.com

Oppo Find Y pierwszym telefonem z aparatem pod wyświetlaczem

Wcześniejszy wpis

Fitbit Inspire HR – recenzja

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android