Realme szykuje telefon z rekordowym aparatem

Realme to firma, która została utworzona jako submarka Oppo. Produkty tego producenta mają za zadanie trafić do klientów którzy szukają telefonów o jak najlepszym stosunku ceny do oferowanych możliwości. Do tej pory urządzenia tego producenta były oferowane jedynie na azjatyckim rynku, jednak firma powoli rozpoczyna dystrybucję swoich urządzeń na europejskim rynku. Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że Realme przygotowuje kolejne ciekawe urządzenie, a jedną z jego wyróżniających cech ma być aparat o rekordowej rozdzielczości aż 64 Mpx.

Będzie to pierwszy telefon na świecie wykorzystujący matrycę Samsung ISOCELL Bright GW1, która pozwala rejestrować obrazy o rozdzielczości 64 Mpx. Podobnie jak w telefonach, które wykorzystują matryce 48 Mpx, także w tym przypadku dane z czterech pikseli będą łączone w jeden. Pozwoli to na uzyskanie wysokiej jakości zdjęć o rozdzielczości 16 Mpx i pikselach o rozmiarze 1,6µm . Telefony wykorzystujące ten moduł, miały przygotowywać także Xiaomi i Samsung, ale wszystko wskazuje na to, że pierwsze urządzenie wykorzystujące ten moduł będzie miało właśnie logo Realme.

Ciekawy jest także fakt, że znak wodny na zdjęciu zdradza, że nadchodzący telefon będzie wyposażony w poczwórny aparat główny. Nie wiadomo na jakie obiektywy zdecydują się projektanci, ale może być to telefon o sporych możliwościach fotograficznych. Dodatkowo atmosferę podgrzewa fakt, że zgodnie z zapewnieniami producenta telefon ten ma być pogromcą urządzeń z segmentu premium. Prawdopodobnie Realme przygotowuje więc telefon z flagowymi funkcjami, który może być konkurencją dla takich modeli jak Redmi K20 ProXiaomi Mi 9 czy Asus ZenFone 6. Kolejne informacje dotyczące tego modelu zostaną najprawdopodobniej ujawnione w ciągu kolejnych dni. Telefon najpierw trafi do sprzedaży w Indiach, ale później może trafić również na inne rynki.

Źródło: Twitter

 

More Stories
Smartfon Andy’ego Rubina pojawił się w GFXBench