0

Mimo iż wydawałoby się, że w ostatnim czasie mamy stagnację w przypadku rynku mobilnych technologii to wprawne oko znajdzie kilka rozwiązań, które zaczynają wchodzić pod strzechy i dla przeciętnego Kowalskiego będą ciekawym nowym rozwiązaniem. Największą nowością z całą pewnością będą składane telefony, choć te na rynku pojawia się z całą pewnością z dużym poślizgiem. Natomiast coś co dzieje się aktualnie  to mody i zmiany związane z rozmieszczeniem przedniego aparatu. Do tej pory mieliśmy już wycięcia w postaci notcha, otworu w ekranie czy zupełnie innych rozwiązań w postaci slidera czy wyskakującego obiektywu. Jednak to co nadchodzi już teraz zmieni podejście do smartfonów.

Mowa tutaj o przede wszystkim o schowanym pod wyświetlaczem przednim obiektywie aparatu. Dzięki wydawałoby się dosyć prostemu rozwiązaniu będziemy mieć do dyspozycji cały wyświetlacz bez dodatkowych ramek, notchy czy wcięć. Pierwsze plotki o tego typu rozwiązaniu pojawiły się w internecie już dobre kilka tygodni temu, jednak wówczas nie mieliśmy żadnych potwierdzonych danych dotyczących konkretnych modeli w których to wcześniej wspomniana przeze mnie technologia zostanie użyta. Widać jednak, że na nowości nie będziemy musieli zbyt długo czekać, bowiem za dwa dni ma zadebiutować Oppo Find Y, smartfon, który będzie jako pierwszy korzystał z tego rozwiązania.

Jeśli chodzi o specyfikację samego telefonu to z całą pewnością będziemy mogli się spodziewać tylko i wyłącznie topowych bebeszków. Najpewniej najnowszego Snapdragona 855 wraz z 12 GB pamięci operacyjnej RAM oraz 128 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej. Do tego najpewniej dojdzie czytnik linii papilarnych pod wyświetlaczem czy potrójny główny aparat. Niestety jak przystało na flagowy telefon tak i najpewniej za ten zapłacimy całkiem niemałe pieniądze. Wcześniej z innego flagowca tego chińskiego producenta musieliśmy w Polsce zapłacić 3699 zł to sporo zważywszy, że w podobnej cenie można mieć między innymi Samsunga Galaxy S10+. Nam jak na razie nie pozostaje nic innego jak czekać na oficjalną zapowiedź telefonu. Czekacie na tego smartfona? Jak Wam się podoba wizja telefonów bez notcha, dziurek i innych bajerów? Dajcie znać co sądzicie o całej sytuacji w komentarzach.

Źródło: phonearena.com

LG ma nowy pomysł na aparat frontowy?

Wcześniejszy wpis

Xiaomi Mi CC9 telefon stworzony dla fanów selfie

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android