0

LG w ostatnim czasie zostało trochę zapomniane w świecie smartfonów. Jest to wynik po części ich dziwnej polityki, przez którą niektóre modele docierają na rynek ze znacznym opóźnieniem. Producent jednak nie zaprzestaje wymyślania nowych rozwiązań. Czy tym razem designerzy LG wpadli na zupełnie nowy pomysł?

W tureckim instytucie patentowym przyznano ostatnio dla LG Electronics nowe uprawnienia do wprowadzenia na rynek swojego pomysłu. Jest on dość spodziewany w obecnej sytuacji na tym rynku. Przy projektowaniu nowych modeli przeszkodą na froncie okazał się oczywiście aparat. Jak zamierza sobie z nim poradzić LG? Koreańska firma wybrała dziurkę w ekranie.

LG

Przy dzisiejszym rozwoju technologii producent nie miał zbyt wielu opcji do wyboru. Na udostępnionym schemacie widać, że dziurka będzie umiejscowiona w lewym górnym rogu. Dzięki temu będzie trochę inne niż flagowiec od Samsunga. Tył natomiast ma pozostać charakterystyczny dla marki – z klasycznym czytnikiem linii papilarnych umieszczonym na środku pod aparatami.

W całym newsie jest jednak pewien haczyk. Patent ten nie znajduje się w publicznie dostępnej bazie danych. Fakt ten może oznaczać dwie rzeczy: być może jest to fake news i LG nie ma takich planów, albo producent zażądał ukrycia informacji przed publiką. Wydaje mi się, że przy obecnej sytuacji w branży producent może, a nawet powinien zdecydować się na takie posunięcie.

W przyszłości okaże się czy patent był wiarygodny, oraz jak LG poradzi sobie z aparatem na froncie.

Źródło: gizchina.com

Samsung Galaxy A10s z dużą baterią już niedługo?

Wcześniejszy wpis

Oppo Find Y pierwszym telefonem z aparatem pod wyświetlaczem

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android