0

Marka Xiaomi do tej pory nie dokonała żadnych rewolucji w rynku smartfonów. Największym czynem dla tego rynku jest agresywna polityka cenowa – w ten sposób za stosunkowo niską cenę dostajemy dobre urządzenia. Producent jednak nie przestaje wymyślać nowych pomysłów.

Dzisiejsza nowość nie będzie niczym nieznanym do tej pory na rynku. Ewidentnie widać inspirację konkurencją. Współzałożyciel firmy Lei Jun zdradził, że Xiaomi szykuje nową serie smartfonów na rynek chiński. Pierwszymi jej modelami będą Mi CC9 i Mi CC9e.

Cechą szczególną tych urządzeń będą szerokie umiejętności w zakresie fotografii typu selfie. Zdjęcia wykonywane podczas uśmiechania się w stronę ekranu będą wyglądać bardzo dobrze. Całość będzie możliwa dzięki formie aparatu tylnego – w lepszym modelu będzie on umieszczony na obrotowym fragmencie obudowy. W razie potrzeby będzie możliwe jego obrócenie i zastosowanie jako kamerki frontowej.

Pomysł wydaje się już znany? Oczywiście, gdyż podobne rozwiązanie niedawno zastosował ASUS w swoim Zenfone 6. Tam jednak obiektywy były dwa. Xiaomi zamierza zastosować moduł potrójny. Zestawy z obu modeli będą jednak podobne – główny moduł również w Xiaomi będzie mieć 48 Mpx. Wspierany będzie przez teleobiektyw i szerokokątny.

Pozostała specyfikacja wydaje się równie ciekawa. Xiaomi Mi CC9 otrzyma procesor Snapdragon 730, oraz perłowe wykończenie z różowym akcentem. Mi CC9e zasili Snapdragon 712. Ten jednak nie zachwyci designem – będzie przypominać Mi9, a frontowy aparat umieszczony w kropli będzie mieć 32 Mpx. Na pocieszenie jego akumulator o pojemności 4000 mA zyska ładowanie 18 W.

Oba smartfony powinny być kolejnym sukcesem marki.

Źródło: gsmarena.com

Samsung Galaxy Note 10 z aparatem z potrójną przysłoną

Wcześniejszy wpis

Motorola One Pro – czas na mocne działa

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android