0

Twórcy smartfonów mają coraz większy problem, bowiem gdy już widzieliśmy prawie wszystko w smartfonach ciężko wymyślić coś innowacyjnego, ciekawego. Jakiś czas temu nastała moda na kilka obiektywów w aparatach, dzięki czemu smartfony stały się z jednej strony bardziej uniwersalne pod względem fotografowania, choć z drugiej strony na pleckach urządzenia nie zmieści się kilkudziesięciu obiektywów, a i po co? Dlatego też Samsung chce pójść w nieco inną drogą.

Do tej pory implementował w swoich telefonach – flagowcach dwa lub trzy główne „oczka”, jeden z nich to obiektyw z podwójną przysłoną. Mogliśmy przeskakiwać między światłem na poziomie f/1.5 oraz f/2.4. To pierwsze rozwiązanie przydaje się szczególnie gdy mówimy o robieniu zdjęć w gorszych warunkach oświetleniowych, natomiast drugi z nich czyli f/2.4 to już zdecydowanie obiektyw, który można wykorzystać przy znacznie lepszym świetle. Koreański producent chce dalej rozwijać tę technologię i wygląda na to, że w przypadku najnowszego phabletu czyli Galaxy Note 10 pojawi się jeszcze trzecia opcja „środkowa” o świetle f/1.8. Czy jest to potrzebne? Cóż jak na razie trudno jest stwierdzić, bowiem mimo wszystko są to plotki, które w praktyce nie muszą mieć odzwierciedlenia w rzeczywistości.

Osobiście jestem ciekaw poczynań Koreańczyków możliwe, że Samsung Galaxy Note 10 stanie się faktycznie niezwykle ciekawym telefonem, ale na pełne informacje związane z tym telefonem będziemy musieli jeszcze nieco poczekać, bowiem wstępnie premiera jest planowana na końcówkę wakacji, więc za nieco ponad 2 miesiące.

Czekacie na najnowszy smartfon od koreańskiego producenta? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: pocketnow.com

Smartfony Huawei otrzymają aktualizację do Androida Q? Na liście 17 modeli

Wcześniejszy wpis

Xiaomi Mi CC9 i Mi CC9e – obrotowy aparatem i nie tylko

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android