0

Ta marka na chwilę została zapomniana ze względu na problemy z rządem amerykańskim. Cała sprawa została jednak rozwiązana i ucichła. Dziś na język bierzemy ZTE i ich kolejny pomysł – tym razem na dziurę w ekranie.

Na rynku smartfonów pojawiały się już ciekawe pomysły związane z podwajaniem niektórych elementów. Widzieliśmy już model z wyświetlaczem z dwóch stron obudowy – była to Nubia X. Ten pomysł nie przyjął się jednak zbyt szeroko. Kolejnym pomysłem było podwojenie liczny wyświetlaczy – mowa o ZTE Axon M. Tutaj połączono ze sobą dwa wyświetlacze, lecz dziś to wyewoluowało do formy składanej tafli ekranu. Co zatem można jeszcze zdublować w smartfonie?

Omawiany dziś ZTE ma pomysł na dziurkę w ekranie. Zgłoszona w CNIPA (chiński urząd patentowy) dokumentacja opisuje, jak widać na obrazku, smartfon z nie jednym, ale dwoma otworami do dla frontowego aparatu. Nie wiadomo, czy będą dwie kamery selfie, czy tylko jedna. Drugi otwór może mieścić dodatkowy sprzęt, np. czujniki.

zteTen projekt wygląda bardzo ciekawie. Umiejscowienie dwóch bliźniaczych dziurek na środku byłoby estetycznym akcentem stylistycznym. Do tej pory Samsung umieścił podwójny aparat frontowy w dziurawym ekranie, lecz oba obiektywy znalazły się w jednym otworze. Tutaj dwa otwory z lekkim odstępem będą wyróżnikiem.

Czekam na oficjalne pojawienie się takiego modelu. Nie będzie to nic rewolucyjnego, lecz na pewno lekki powiew świeżości.

Źródło: pocketnow.com

Apple WWDC 2019 – omówienie nowości

Wcześniejszy wpis

Kolejne modele Oppo wędrują do Europy

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android