HTC U19e – telefon, który pomoże HTC?

HTC to firma, która miała olbrzymi wkład w rozwój telefonów komórkowych, jednak w ostatnim czasie zmaga się ze sporymi problemami finansowymi, które są związane z niską sprzedażą telefonów tego producenta. Sama oferta urządzeń z logo HTC również nie należy do najbogatszych. W ostatnich miesiącach na rynek trafiły takie urządzenia jak flagowy HTC U12+, średniopółkowy U12 Life, oraz budżetowe HTC Desire 12, Desire 12s i Desire 12+. Wolne miejsce w wyższym segmencie średniej półki cenowej może uzupełnić nadchodzący telefon tajwańczyków, którego premiera została zapowiedziana na 11 czerwca. Prawdopodobnie model ten będzie nosił nazwę HTC U19e

Na chwilę obecną nie ma pewności jaki model zostanie tego dnia zaprezentowany, ale wiele źródeł wskazuje na to, że będzie to właśnie nadchodzący średniak, którego częściową specyfikację mogliśmy już poznać jakiś czas temu. Sercem urządzenia będzie procesor Qualcomm Snapdragon 710, a więc jednostka stworzona z myślą o najwydajniejszych urządzeniach ze średniej półki cenowej. Wspierać go będzie 6 GB pamięci RAM i 128 GB miejsca na dane użytkownika. Po wyjęciu z pudełka urządzenie ma działać pod kontrolą Androida 9 Pie. Prawdopodobnie zostanie on zmodyfikowany nakładką producenta, ale niektóre źródła mówią o tym, że telefon może należeć do programu Android One.

Na froncie HTC U19e najprawdopodobniej znajdzie się wyświetlacz o przekątnej około 6 cali i proporcjach 18:9. Ramki powinny być stosunkowo szerokie, ale symetryczne. Na pleckach urządzenia prawdopodobnie umieszczony zostanie podwójny aparat główny.

Źródło: PhoneArena