0

Ciemny motyw w aplikacjach mobilnych staje się coraz bardziej popularny. Powiem szczerze, że sam osobiście nie przepadam za taką wersją, ale można też znaleźć co najmniej kilka plusów takiego rozwiązania. Przede wszystkim ochrona naszego wzroku przed intensywnym jasnym wyświetlaczem, szczególnie przydatne gdy korzystamy z telefonu w nocy. Po drugie ciemniejsze barwy to także mniejsze zużycie energii, a co przez to idzie również bateria w telefonie zauważalnie dłużej wytrzyma. W przypadku najnowszej wersji systemu sygnowanego zielonym robocikiem czyli Androida Q, który jest aktualnie w fazie testów takie rozwiązanie jest dostępne bez instalacji dodatkowego oprogramowania. Jednak w przypadku poszczególnych aplikacji to już sami twórcy oprogramowania muszą przygotować odpowiednią wersję.

Dlatego też od pewnego czasu piszemy o zbliżających się kolejnych wersjach oprogramowania od różnych twórców wspierających właśnie ciemny motyw. Tym razem wybór padł na Google Zdjęcia, które według pierwszych użytkowników już może się pochwalić różnymi odcieniami szarości aż do czerni. Update pojawia się stopniowo na urządzeniach, więc jeśli aktualizacja do tej pory nie pojawiła się u Was na telefonach wstrzymajcie się chwilę, myślę że na dniach update pojawi się u Was na telefonie.

Dajcie znać w komentarzach jak sprawuje się nowa odsłona Google Zdjęcia na Waszych telefonach. Jesteście przekonani do ciemnych motywów na smartfonach?

Źródło: gsmarena.com

W końcu! LG G7 ThinQ zaktualizowany do Androida Pie 9.0

Wcześniejszy wpis

HTC U19e – telefon, który pomoże HTC?

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android