0

Na temat sytuacji zaistniałej pomiędzy Huawei a rządem USA zostało już powiedziane wiele. Cała sprawa po nagłośnieniu przez media jest znana nawet osobom niezainteresowanym w tej branży. Nie podano jednak żadnej informacji o tym co zamierzają zrobić z tym Chiny.

Chiny podjęły jednak decyzję, aby zareagować na problemy Huawei. Chińczycy nie zamierzają zostawić tego smartfonowego giganta na lodzie. Z raportu Bloomberg wynika, że Chiny tworzą listę firm „niepewnych”, czyli szkodzących interesom firm rodzimych.

„Chiny utworzą mechanizm wymieniający zagraniczne przedsiębiorstwa, organizacje i osoby, które nie przestrzegają zasad rynkowych, naruszają umowy i blokują, odcinają dostawy dla nie – powody komercyjne lub poważnie szkodzą uzasadnionym interesom chińskich firm” powiedział rzecznik Ministerstwa Handlu Gao Feng.

Wydaje się, że Chiny również odpowiedzą pod pretekstem „bezpieczeństwa narodowego”. Założyciel i dyrektor generalny Huawei Ren Zhengfei zaprotestował przeciwko podobnemu zakazowi Apple w Chinach. Co by się stało jednak gdyby firmy amerykańskie dostały podobny zakaz? Przede wszystkim musiałyby zmienić miejsce produkcji, ponieważ obecnie ze względu na niskie koszty odbywa się ona w Chinach. Podwyższenie kosztów produkcji wpłynęłoby na finalną cenę produktu. Końcowo zatem konsumenci musieliby zapłacić więcej za smartfon, nie zakładając zmiany marży. Jest taki jeden producent, który na pewno nie zaniżyłby marży, a oczywiście to ten z nadgryzionym jabłkiem w logo. Skoro ich sprzęt już jest drogi, to pomyślmy o ile by jeszcze powędrowała w górę cena.

Cała sprawa jak widać przybiera nieciekawą formę i wydaje się co raz bardziej poważna.

Źródło: pocketnow.com

Huawei P30 Lite – recenzja

Wcześniejszy wpis

Samsung Galaxy S10e – recenzja

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android