0

Firma Sony nie ma powodów do zadowolenia z działu smartfonów. Wyniki sprzedażowe są niezadowalające, a Xperie są wypierane przez konkurencyjne urządzenia. Co jednak do powiedzenia ma przywódca firmy?

Dyrektor generalny firmy Kenichiro Yoshida nie porzuca wiary w swoje przedsiębiorstwo. W ostatnich słowach bronił jej działania i obecnej sytuacji. Twierdzi, że podział jest niezbędny dla istnienia Sony.

„Widzimy smartfony jako sprzęt do rozrywki i komponent niezbędny do zapewnienia trwałości sprzętom naszej marki. Młodsze pokolenia nie oglądają już telewizji. Ich pierwszym punktem kontaktowym jest smartfon.”

Kenichiro Yoshida wypowiedział się również na temat przyszłej strategii. Sony chce zwiększyć rentowność swoich urządzeń mobilnych. Jednym z działań będzie zaprzestanie produkcji w swojej fabryce w Pekinie. Dyrektor podkreślił również najważniejsze kraje dla producenta. Skupią się głównie czterech kluczowych rynkach: Japonii, Europie, Hongkongu i Tajwanie.

Dodać należy, że smartfony nie będą jedynym polem działań. Firma skoncentruje się bardziej na grach. Takie posunięcie ma przyciągnąć wiernych fanów marki PlayStation.

Sony przez lata wyznaczyło sobie swoją ścieżkę w dziale smartfonów. W wielu aspektach idą one pod prąd, stając się tym samym wyjątkowymi i rozpoznawalnymi. Najlepiej widać to w designie – może się podobać lub nie, ale na pewno nie jest powtarzalny. W piątek do naszego kraju dotrze flagowa Xperia 1, która ma być nowym podejściem do modeli flagowych. Po 5 miesiącach czekania ma ona opóźnienie. Być może będzie to model, który polepszy sytuację producenta.

Źródło: pocketnow.com

Meizu 16Xs oficjalnie zaprezentowany!

Wcześniejszy wpis

iPhone 11 – nowe funkcje iOS, lepsze aparaty i nie tylko

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android