Sony Xperia F może być ciekawym składanym telefonem

Dział mobilny Sony od jakiegoś czasu nie radzi sobie najlepiej. Trudnej sytuacji nie poprawiają ani kolejne flagowce, takie jak Xperia XZ2 i XZ3, ani interesujące średniaki jak choćby Xperia 10 i Xperia L3. Największe nadzieje Japończycy wiążą z Xperią 1, która już niedługo powinna trafić do sprzedaży w Polsce. Telefon ten ma wyróżniać się potrójnym aparatem fotograficznym i wyświetlaczem o kinowych proporcjach 21:9. Problemem dla tego telefonu może być jednak cena, którą przyjdzie za niego zapłacić, czyli 4399 zł. Sony wcale nie zamierza rezygnować jednak z walki o pieniądze osób kupujących urządzenia mobilne i już w przyszłym roku zamierza zaprezentować swoje pierwsze urządzenie z elastycznym wyświetlaczem. Prawdopodobnie trafi ono na rynek jako Sony Xperia F.

Produkt jest dopiero w fazie wczesnego rozwoju, ale pierwsze przecieki pojawiły się już w sieci. Wskazują one na to, że telefon ten ma posiadać wyświetlacz o proporcjach 21:18. Można więc oczekiwać, że będzie się on składał na pół, tworząc w ten sposób dwie części o proporcjach 21:9, tak jak w Xperii 1. Nie wiadomo czy po złożeniu, podobnie jak w przypadku Huawei Mate X, będzie można używać jednej części ekranu, czy, tak jak w Samsungu Galaxy Fold, do obsługi złożonego telefonu będzie służył dodatkowy wyświetlacz. Według plotek Sony Xperia F ma wykorzystywać ekrany produkowane przez Samsunga.

 

Co ważne składany telefon Sony będzie obsługiwał także łączność w nowym standardzie 5G. Sony Xperia F ma mieć swoją premierę w 2020 roku, razem  PlayStation 5. Może to oznaczać, że Sony wyposaży swoje składane urządzenie w specjalne funkcje dedykowane graczom.

Źródło: GizmoChina

More Stories
Czyżby miała powstać nowa linia Moto?