0

Sprawa składanego smartfona Samsunga odbiła się dość głośnym echem. To rewolucyjne urządzenie zbyt szybko ujrzało światło dzienne. Marka nie porzuca jednak wiary w tę technologię – na horyzoncie widzimy kolejny składany model.

Patently odkryło nowe urządzenie, nad którym pracuje koreański producent. Będzie to kolejny smartfon ze składanym wyświetlaczem. Co ciekawe, tym razem będzie się on wyginać w drugą stronę, czyli na zewnątrz. Zatem pomysł ten będzie przypominać Mate X od Huawei.Samsung

Patent został przyznany w tym tygodniu przez Amerykańskie Biuro Patentów i Znaków Towarowych. Został złożony w Stanach Zjednoczonych w trzecim kwartale 2018 r., jednak w raporcie wspomniano, że pierwotnie złożono go w Korei w grudniu 2015 r. Oznacza to, że Samsung bardziej poważnie myśli o takim modelu. Możemy więc spodziewać się takiej „galaktyki” w przyszłości.

Wypuszczenie przez Koreańczyków takiego modelu byłoby kolejnym eksperymentem. Producent usilnie próbuje zrewolucjonizować rynek, albo przynajmniej wprowadzić powiew świeżości. Jednak w przypadku Galaxy Fold nie wszystko wyszło tak różowo. Niektórzy porównują ten incydent z porażką Galaxy Note 7.

Pomysł składanych smartfonów dopiero raczkuje, a Samsung wypuścił swoje urządzenie zbyt wcześnie. Dlatego wierzę, że kolejne składane urządzenie od koreańskiej marki będzie bardziej udane dzięki poprawieniu konstrukcji. Osobiście myślę, że takowa składana na zewnątrz byłaby bardziej praktyczna niż forma składana jak książka.

Przyszłość smartfonów zmierza w kierunku składanych wyświetlaczy. Czekam na rozpowszechnienie takiej technologii, a przede wszystkim zmiany cen, aby była szerzej dostępna.

Źródło: pocketnow.com, samsung.com

Huawei – spadek zainteresowania na rzecz innych marek

Wcześniejszy wpis

Znamy europejskie ceny Xiaomi Mi 9T

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy