0

Najgorętszym obecnie tematem w smartfonowym świecie jest sprawa Huawei. Jej konsekwencje mogą być odczuwalne dla fanów marki. Groźny może być przede wszystkim brak wsparcia systemem Android. Jednak dla niektórych producentów jest to powód do podwyższenia sprzedaży swoich urządzeń. Dziś będzie mowa o pomyśle marki Samsung.

Po ostatnich wydarzeniach Samsung wpadł na ciekawy pomysł. Producent zdecydował się na uruchomienie w swoim sklepie w Singapurze inicjatywy poświęconej użytkownikom smartfonów chińskiego producenta. Takie osoby dostały szansę, aby przejść ze swojego Huawei na nowego Samsunga z linii Galaxy S10. Oferta obowiązuje dla osób, które zdecydują się kupić flagowca Koreańczyków. Za swoje obecne urządzenie dostaną rekompensatę. Promocja obejmuje:

  • Huawei P20 Pro – $560
  • Huawei P20 – $445
  • Huawei Mate 20 Pro – $755
  • Huawei Mate 20 – $545
  • Huawei Nova 3i – $300

Poza modelami od Huawei na liście znalazły się też modele od innych producentów.

samsung promo

Rząd USA zaklasyfikował Huawei jako zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego, nakazując wszystkim firmom zaprzestanie zawierania transakcji z chińskim producentem. Uważam jednak, że taka propozycja jest nieuczciwa ze strony Samsunga. Jednak tutaj celem do zdobycia jest przejęcie przynajmniej części klientów Huawei, czyli jednego z najważniejszych producentów na tym rynku. Po raz kolejny widzimy, że „jeżeli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze”.

W przyszłości okaże się, jak sytuacja Huawei wpłynie na działalność innych producentów.

Źródło: gizchina.com

Redmi 7A to materiał na budżetowy hit?

Wcześniejszy wpis

Samsung Galaxy A50 – recenzja

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android