0

Powiem szczerze, że Samsung ma dosyć specyficzne podejście do wdrażania nowych technologii. Wcześniej jeszcze w ubiegłym roku jako pierwszy zaprezentował smartfon z czterema głównymi obiektywami, jednak wbrew pierwszym przeciekom poczwórny aparat nie pojawił się we flagowym modelu, lecz w średniaku. Widać, że Koreańczycy chcą nadal podtrzymywać tę tradycję, bowiem aparat robiący zdjęcia w najwyższej rozdzielczości ma zostać zaimplementowany do średniopółkowego urządzenia.

Do tej pory jedną z największych matryc dodawanych do smartfonów w średniej półce dodawało Xiaomi przy okazji premier swoich smartfonów. Tutaj jest dosyć podobnie, ale w tym wypadku mamy do czynienia z rozdzielczością na poziomie 64 Mpx. Liczba ta robi wrażenie, choć moim zdaniem przy tak dużej matrycy nie wykorzystamy pełnej możliwości takiego rozwiązania, a większość z nas nie musi drukować zdjęć w większych formatach. Choć wcześniej wspomniane 64 Mpx to po części chwyt marketingowy. Bowiem Samsung za pomocą technologii Tetracell będzie mógł łączyć cztery piksele w jeden, dzięki czemu tak na dobrą sprawę relatywnie w wyższej jakości zdjęcia powinniśmy otrzymywać w 16 Mpx. Co jest już swego standardem wśród urządzeń mobilnych i nie robi już takiego wrażenia.

Zwiększanie rozdzielczości aparatów preinstalowanych w telefonach do tej pory nie wpływało na znaczną poprawę jakości samych zdjęć. Przyjrzymy się czołówce aktualnych fotograficznych smartfonów. Najczęściej bazują na matrycy o wielkości 16 Mpx lub 12 Mpx. Dlatego też w przypadku Galaxy A70S nie wieszczę rewolucji to będzie mimo wszystko ewolucja, która może przynieść nieco nowości, ale nagłego skoku nie uświadczymy. Dajcie znać co sądzicie o takim rozwiązaniu.

Źródło: pocketnow.com

Lenovo Z6 Pro Discovery Edition oraz Z6 Youth Edition oficjalnie zaprezentowane!

Wcześniejszy wpis

Smartfon dla gracza jak wybrać najlepszy?

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android