0

Chiński producent ma poważne problemy. Przed kilkoma dniami gruchnęła oficjalna informacja, że amerykański gigant Google kończy współpracę z Huawei i to ze skutkiem natychmiastowym. Oznacza to koniec nowych urządzeń działających pod kontrolą systemu sygnowanego zielonym robocikiem w tym kształcie, jakim pojawiały się na rynku do tej pory. Owszem kolejne urządzenia mogą się pojawiać z Androidem, ale bez wsparcia dodatkowych aplikacji takich jak sklep Google Play, YouTube czy Gmail. Problem ten jeszcze w jakiś sposób można ominąć, poprzez wydanie własnego systemu, jednak ten problem, który wyrósł chińskiemu producentowi teraz może nie być aż tak łatwy do przeskoczenia.

Według informacji, który pojawiły się w branży technologicznej brytyjski gigant ARM został zmuszony przez Amerykanów do zerwania kontaktów handlowych. To kolejny duży cios dla Huawei. ARM dostarcza tak właściwie schematy, technologię dzięki której tworzone jest większość aktualnie układów mobilnych na całym świecie. Wszystkie do tej pory zaprojektowane i produkowane układy z linii Kirin nadal będą mogły powstawać dzięki samej licencji, ale niestety już kolejne generacje nie mogą powstawać w oparciu o technologię ARM. Powiem szczerze, że może być to gwóźdź do trumny Huawei. Do tej pory już wcześniej mówiło się o tworzeniu nowej wersji systemu, jednak stworzenie standardu układów mobilnych to już zupełnie inna bajka, która wymaga przede wszystkim czasu i lat pracy. Przez co sytuacja Chińczyków jeszcze mocniej się komplikuje, nie wiem czy będą w stanie szybko przygotować odpowiednią odpowiedź.

Czy w takim razie przez następne kilkanaście miesięcy będziemy mieć cały czas te same układy od Huawei? Czas pokaże, ale rynek mobilnych technologii może się zmienić nie do poznania.

Źródło: gsmarena.com

Honor 20 Pro oraz Honor 20 oficjalnie

Wcześniejszy wpis

Lenovo Z6 Pro Discovery Edition oraz Z6 Youth Edition oficjalnie zaprezentowane!

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android