google pixel 4

Spore zmiany szykują się w nowej generacji smartfonów Pixel

Jakiś czas temu amerykański gigant z Mountain View zdecydował się na wydanie swoich własnych urządzeń. Pixel to linia smartfonów, które wyróżniają się naprawdę świetnym aparatem. Mimo iż Google udostępniło już trzy generacje sprzętu to nadal jeśli chodzi o główny aparat Amerykanie zostają wierni pojedynczemu głównemu obiektywowi. Jednak Google poddał się innej w ostatnim czasie modzie – notchowi. Ten mimo dużej niechęci ze strony samych użytkowników pojawił się w najnowszej trzeciej generacji urządzeń, ale możliwe, że już przy czwartej będziemy mieć znacznie więcej szczęścia.

Największą nowością związaną z samym designem urządzeń z linii Pixel 4 będzie całkowity brak fizycznych klawiszy. Rozwiązanie znane nam jest przede wszystkim z flagowca HTC, gdzie zamiast przycisków mieliśmy dotykowe płytki, a także ściśliwe krawędzie. Wygląda na to, że amerykański gigant idzie w podobnym kierunku, co faktycznie może być powiewem świeżości w trochę już skostniałej linii urządzeń. Po drugie zamiast notcha powinniśmy otrzymać otwory w ekranie, co również jest znacznie lepszym rozwiązaniem niż ogromny, szeroki notch. Trzecią z dużych nowości jest dodanie drugiego oczka głównego aparatu. Jak na razie nie wiemy dokładnie jaki będzie ten drugi obiektyw. Choć z całą pewnością zyskamy na jakości zdjęć, a przy tym otrzymamy zupełnie nowy design. Liczę, że takie zmiany wpłyną na znaczną poprawę. W szczególności designu urządzenia, bowiem od dłuższego czasu urządzenia z linii Pixel wyglądają mocno przeciętnie.

Osobiście liczę na jeszcze jedną, a w sumie dwie zmiany. Dobrze by było, gdyby ten model pojawił się w oficjalnej polskiej dystrybucji i w miarę przystępnej cenie. Bowiem dzisiaj linia urządzeń sygnowanych logiem amerykańskiego giganta z Mountain View jest niezwykle droga i mało przystępna, a jest warta zainteresowania chociażby ze względu na świetny aparat.

Źródło: pocketnow.com

More Stories
LG zaktualizuje wkrótce Swift 4X HD, L9 i L7