huawei p30

Huawei z pomysłem na pozbycie się notch’a

Obecnie na rynku smartfonów ważne jest zmniejszanie maksymalnie ramek okalających ekran. Wskaźniki zagospodarowania ekranu na poziomie ponad 85% stają się standardem. Największy problem obecnie wzbudza jednak frontowy aparat. Huawei ma jednak nowy pomysł na obejście wszechobecnego notch’a.

TigerMobiles w ostatnim czasie doszukał się informacji o nowym koncepcie Huawei. Dzięki niemu wiemy, że producent kontynuuje wysiłki na rzecz obejścia klasycznego wcięcia. Tutaj jednak nie będzie konieczne nacinanie wyświetlacza. Zamiast tego patent pokazuje kontur telefonu z zakrzywioną obudową na górze ekranu. Ta zaokrąglona górna ramka pomieści elementy, które zostałby umieszczone w notch’u.

huawei concept

Taki kształt obudowy byłby powiewem świeżości wśród obudów konkurencji. Obecnie spotykamy głównie prostokątne bryły z bardziej lub mniej zaokrąglonymi rogami. Dzięki temu są one estetyczne i nieprzesadzone.

Elementy i czujniki umieszczane na froncie smartfona stanowią przeszkodę w dotknięciu ramki górnej. Jak wiemy z Mi Mix’ów od Xiaomi do modelu 2S włącznie, przeniesienie aparatu frontowego na dół nie jest praktycznym pomysłem. Widzieliśmy już kilka innych opcji. Były już slidery, wyskakujące z obudowy obiektywy, a także dziurki w ekranie. Pierwsze dwa pozwalają uszczuplić ramkę górną, lecz są to elementy mechaniczne i mogą ulec awarii. Na przykładzie Oppo Find X uniemożliwi ona odblokowywanie twarzą. Za to dziurka w ekranie nigdy nie pozwoli uzyskać 100% zagospodarowania frontu ekranem, bo sama będzie ten wynik zaniżać.

Pomysł Huawei nie jest niczym innowacyjnym, lecz na pewno byłby swego rodzaju nowością.

Źródło: pocketnow.com