0

O najnowszym flagowcu chińskiego producenta mieliśmy już okazję pisać kilkakrotnie na łamach MobileWorld24.pl. W ostatnim czasie otrzymaliśmy zdecydowanie więcej informacji na temat tego urządzenia, dzięki czemu wiemy że będzie sprzedawany pod nazwą Redmi K20 i z całą pewnością Chińczycy nie będą chcieli się ograniczać jeśli chodzi o podzespoły zaimplementowane w tym modelu. Na papierze zestaw ma być bardzo standardowy (jak na flagowca) czyli Snapdragona 855 do tego dojdzie 6 GB lub 8 GB pamięci operacyjnej RAM. Jednak screen, który pojawił się ostatnio z benchmarka AnTuTu daje nadzieję, że Xiaomi nie spocznie na laurach i nieco podrasuje ten układ.

redmi k20 benchmark

Jak sami widzicie na powyższym screenie Redmi K20 wykręcił wynik grubo ponad 450 tysięcy, co jak na standardy smartfonów działających pod kontrolą tego układu, czyli Snapdragona 855 oraz systemu sygnowanego zielonym robocikiem jest wynikiem rewelacyjnym. Do tej pory mieliśmy punktowe wyniki w granicach około 380 tysięcy, a tutaj blisko 20% lepszy wynik przy tym samym układzie. Trzeba wziąć kilka rzeczy pod uwagę, po pierwsze jest to jeden pojedynczy wynik, po drugie w laboratorium Chińczycy mogli cały układ znacznie podkręcić i schładzać przy użyciu zewnętrznego urządzenia, środków. Dlatego też finalnie Redmi K20 może nie być aż tak wydajny jak sugeruje powyższy screen. Mimo tych świetnych wyników tegoroczne najmocniejsze iPady Pro i Apple A12X Bionic mają znacznie więcej punktów bo ponad 550 tysięcy.

Redmi K20 szykuje się na niezwykle ciekawego flagowca, Xiaomi nie chce spoczywać na laurach. Jeśli tylko zostanie dobrze wyceniony model ten będzie istnym hitem sprzedażowym nie tylko w Polsce, ale na całym świecie.

Źródło: pocketnow.com

Huawei z pomysłem na pozbycie się notch’a

Wcześniejszy wpis

Samsung przygotował specjalną edycję Galaxy S10+

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android