0

Dział mobilny Sony zawsze unikał naśladowania innych producentów w kwestii wyglądu swoich urządzeń. Japończycy długo wzbraniali się przed zastosowaniem wyświetlacza o innych proporcjach niż 16:9 i zmniejszeniem otaczających go ramek, zmieniło się to dopiero wraz z premierą Xperii XZ2. Teraz także Sony nie chce używać w swoich telefonach ekranu z jakiegokolwiek rodzaju wcięciem czy otworem na kamerę do selfie, jak robią to inni producenci. Zamiast tego firma jako pierwsza wprowadziła na rynek modele z wyświetlaczami o kinowych proporcjach 21:9 – Xperię 10 i 10 Plus. Podobnym ekranem będzie wyróżniała się również Xperia 1 – najnowszy flagowiec Sony, który już niedługo powinien trafić do sprzedaży. Na tych trzech modelach japończycy nie zamierzają jednak poprzestać – w przygotowaniu są już Xperia 2, a także Xperia 20. Pierwsze zdjęcia pozwalają zobaczyć, jak urządzenie będzie wyglądało.

Xperia 20 pod kątem wyglądu nie będzie wnosiła wiele nowości względem poprzednika. Dużą część frontu urządzenia wypełni wyświetlacz o przekątnej około 6 cali. Będzie on otoczony wąską ramką po bokach i na dole. U góry znajdzie się natomiast szersza belka z kamerą do selfie, głośnikiem do rozmów i niezbędnymi czujnikami. W centralnej części plecków, podobnie jak w Xperii 10, znajdzie się podwójny aparat główny oraz dioda doświetlająca. Na krawędzi po prawej stronie umieszczone będą klawisze regulacji głośności, oraz skaner odcisku palca zintegrowany z przyciskiem power. Na dole znajdzie się miejsce na pojedynczy głośnik oraz złącze USB typu C, a u góry gniazdo słuchawkowe.

Wizualnie Sony Xperia 20 będzie niemal identyczna jak poprzedni model, ale licznych uprawnień należy spodziewać się w kwestii podzespołów. Snapdragon 630 powinien zostać zastąpiony mocniejszą jednostką. 4 GB pamięci RAM, zamiast 3 GB i bateria o pojemności większej niż 2870 mAh także zwiększyłyby atrakcyjność modelu. Wszystkie szczegóły powinniśmy poznać w najbliższym czasie. Prawdopodobnym terminem premiery wydają się wrześniowe targi IFA w Berlinie.

Źródło: OnLeaks, Pricebaba

Hama FC-10 FABRIC – test ładowarki indukcyjnej

Wcześniejszy wpis

Redmi Note 7s – potężny średniak z prezentacją już za kilka dni

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy