Redmi Note 7s – potężny średniak z prezentacją już za kilka dni

O firmie Redmi w ostatnim czasie mówiło się głównie w kontekście zbliżającej się premiery flagowca z procesorem Snapdragon 855 i wysuwaną kamerą do selfie. Wszystko wskazuje jednak na to, że producent w najbliższym czasie zaprezentuje również inne ciekawe urządzenie – Redmi Note 7s. Premiera nowego modelu ma mieć miejsce już 20 maja bieżącego roku.

Redmi Note 7s najprawdopodobniej będzie stanowił ulepszoną i jeszcze bardziej wydajną wersję zaprezentowanych niedawno modeli Redmi Note 7 i Redmi Note 7 Pro. Dużą część frontu urządzenia będzie wypełniał wyświetlacz z niewielkim wcięciem w kształcie kropli wody, mieszczącym kamerę do selfie. Na pleckach urządzenia znajdzie się natomiast podwójny aparat główny, w którym jeden z obiektywów będzie miał rozdzielczość 48 Mpx. Xiaomi chwali się, że urządzenie otrzyma także tryb poprawiający jakość zdjęć nocnych. Obudowa przynajmniej jednej wersji modelu będzie gradientowa.

Spekuluje się, że sercem Redmi Note 7s będzie procesor Qualcomm Snapdragon 730. Jednostka ta składa się z ośmiu rdzeni Kyro 470 i jest wykonywana w 8nm procesie technologicznym. Dwa wydajne rdzenie mogą działać z częstotliwością 2,2 GHz, a sześć mniej wydajnych jest taktowanych zegarem 1,8 GHz. Procesor ten stworzono z myślą o najwydajniejszych urządzeniach z górnej części średniej półki cenowej. Nadchodzący telefon Redmi może oferować więc naprawdę świetną wydajność. Cena i dokładna specyfikacja modelu nie są na razie znane, ale do premiery zostało już tylko kilka dni.

Niewykluczone, że tego samego dnia swoją premierę będą miały również nowe flagowce firmy – Redmi K20 i K20 Pro.

Źródło: Mi Community, Twitter

More Stories
Mobilne okazje 10.04.2015