HTC

Czy to koniec smartfonów od HTC?

Marka HTC w ostatnim czasie nie ma łatwo na rynku smartfonów. Jak na razie nie widać żadnych powodów, aby to miało się polepszyć. Ostatnie posunięcia sugerują, że planuje zmniejszyć swoją działalność na rynku chińskim.

W ostatnim czasie marka dokonała dziwnego posunięcia –  zaprzestała sprzedaży smartfonów w dwóch największych sklepach detalicznych w Chinach – TMall i Jingdong (lepiej znany jako JD.com). Przez ten ruch fani marki mają problem ze zdobyciem smartfonów w tym kraju. Jednak za pośrednictwem komunikatu Weibo firma potwierdziła, że ​​będzie nadal sprzedawać swoje urządzenia w oficjalnym sklepie internetowym HTC, a konsumenci nadal mogą odwiedzać swój fizyczny sklep w Shenzhen.

Nie wiadomo dokładnie jaki był cel podjęcia decyzji o wycofaniu swoich urządzeń z wiodących sklepów internetowych w Chinach. Pierwszym powodem może być jedna z prób maksymalizacji zysku. Gorszym wyjaśnieniem może być to, że firma rozważa wycofanie się z chińskiego lub całego rynku smartfonów.

To kolejne z dziwnych posunięć producenta w ostatnim czasie. Poprzednio Po firma usunęła 14 samodzielnych aplikacji na telefon komórkowy ze sklepu Play od lutego 2019 roku. Te aplikacje to Sense launcher, kalendarz HTC, poczta HTC, kontakty HTC itp., pozostawiając tylko kilka aplikacji związanych z Vive.

Powyższe posunięcia są niepokojące i nie napawają optymizmem. Mogą bowiem oznaczać koniec produkcji smartfonów przez tajwańskiego producenta. Być może jednak HTC ma w tym inny cel.

Źródło: gizchina.com