xiaomi

Xiaomi Mi Band 4 przynosi ze sobą wiele niespodzianek

Jakiś czas temu miałem okazję pisać na łamach MobileWorld24.pl właśnie na temat nadchodzącej nowej generacji opaski Xiaomi Mi Band. Wówczas wydawać by się mogło, że zmiany, które się pojawiają w nowym smarbandzie będą oscylowały raczej w granicach drobnej ewolucji niż konkretnej rewolucji. Możliwe, że jednak chiński producent nas jeszcze pozytywnie zaskoczy.

Zdjęcia, które pojawiały się jakiś czas temu na blogach technologicznych raczej nie napawały optymizmem. Wówczas jednak mieliśmy do czynienia z wyłączonym urządzeniem, więc nie wszystkie aspekty byliśmy w stanie ocenić. Tym razem najnowsze informacje dochodzą z zupełnie innej strony. Mianowicie Chińczycy jakiś czas temu udostępnili nową aktualizację do swojej aplikacji Mi Fit, która zdradza całkiem sporą ilość szczegółów na temat nadchodzącej nowej generacji opaski od Xiaomi. Po pierwsze zyskamy kolorowy wyświetlacz. Do tej pory jeśli już był implementowany w smartband był on monochromatyczny. Kolejne nowości dotyczą już stricte funkcji i oprogramowania – zyskamy między innymi możliwość sterowania odtwarzaczem muzyki ze sparowanym urządzeniem, a będziemy mogli wywoływać asystenta głosowego. Ta ostatnia opcja nie wiadomo czy będzie funkcjonować z asystentem Google’a czy tylko z chińskim odpowiednikiem.

Po ostatnich zdjęciach wynika, że Xiaomi Mi Band 4 nieco urośnie w porównaniu do poprzednika, jednak nie na tyle by drastycznie zmienił swoją kategorię wagową. Mimo wszystko nadal opaska ma być podręcznym, niezbyt rzucającym się w oczy urządzeniem na naszej ręce. Jak na razie nie wiemy kiedy zadebiutuje na sklepowych półkach, choć wydaje się, że jesteśmy już na ostatniej prostej jeśli chodzi rynkowy debiut. Czekacie na nową generację Mi Banda? Dajcie znać czy podobają się Wam zmiany proponowane przez Xiaomi.

Źródło: pocketnow.com

More Stories
Smartfon Xiaomi Black Shark 3 z fizycznymi triggerami