0

Smartfony z logiem nadgryzionego jabłka są znane ze swojej długowieczności. Kupując najnowszy model ma się pewność kilkuletniej dostępności najnowszych aktualizacji systemu. Dzięki temu nawet starsze modele dostają część nowych funkcji. Jak będzie z trzynastą wersją iOS?

Nowy system operacyjny na smartfony i tablety Apple ukazuje na konferencji WWDC. W tym roku odbędzie się ona w dniach 3-7 czerwca. Najnowsze spekulacje mówią o tym, które modele nie otrzymają wsparcia najnowszym oprogramowaniem.  Według raportu z Francji, Apple zakończy wsparcie aktualizacjami dla modeli: iPhone 5S, iPhone 6, iPhone 6 Plus, oraz iPhone SE.

Na tej liście nie dziwi pierwszy z wymienionych modeli. iPhone 5S został zaprezentowany w 2013 roku, a więc po 6 latach na rynku jego czas się kończy. Kolejne dwa miejsca również nie dziwią – to również starsze modele. Po 5 latach ich podzespoły nie zapewnią wydajności choć trochę przypominającą tą z flagowego urządzenia.

Największe kontrowersje budzi model SE. Jest on młodszy od iPhone 6S. iPhone SE miał premierę w marcu 2016 roku, a 6S we wrześniu 2015 roku. Dodatkowo mały iPhone jest bardzo lubianym modelem, gdyż obecnie ciężko znaleźć taką wydajność w niewielkiej poręcznej obudowie. Dla niektórych bryła modeli SE, 5 i 5S czyni je najładniejszymi iPhone’ami w historii.

Takie posunięcie ma wytłumaczenie w obecnej polityce Apple. Producent będzie dodawał co roku trzy modele do portfolio, wypychając trzy starsze z listy wsparcia najnowszym iOS’em.

Źródło: pocketnow.com

Xiaomi Mi Band 4 przynosi ze sobą wiele niespodzianek

Wcześniejszy wpis

Motorola One Vision – dziurawy ekran w średniej półce

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w iOS