samsung galaxy fold

Samsung Galaxy Fold anulowany?

Wydawałoby się, że bieżący rok dla koreańskiego producenta będzie niezwykle udany. Po pierwsze premiera nowej generacji urządzeń z linii Galaxy S10, która sprzedaje się jak ciepłe bułeczki. Do tego pierwsze dosyć pozytywne opinie na temat nowej odświeżonej linii urządzeń ze średniej półki cenowej. W międzyczasie Samsung zaprezentował swój pierwszy składany telefon i wówczas zaczęły się problemy. Gdy kilka tygodni po oficjalnej zapowiedzi pierwsze egzemplarze trafiły do rąk redaktorów największych redakcji technologicznych pojawiły się już poważne informacje, że wyświetlacz w Galaxy Fold po kilku złożeniach pęka. Tak właściwie największa nowość, która miała zrewolucjonizować rynek mobilnych technologii okazała się niewypałem.

Początkowo problem wydawał się nieco bagatelizowany przez koreańskiego producenta, dostaliśmy oświadczenie, że część redaktorów usunęła specjalną folię zabezpieczającą, co prowadziło do uszkodzenia wyświetlacza. Później dochodziły nas słuchy o zaprzestaniu przedsprzedaży i przesunięciu daty premiery urządzenia. Wówczas tak na dobrą sprawę nie wiedzieliśmy kiedy zostanie udostępniony ten model szerszemu odbiorcy. Teraz jednak okazuje się, że najpewniej Samsung Galaxy Fold może być w ogóle anulowany. Jak na razie nie są to oficjalne informacje, ale myślę, że może być w nich więcej niż ziarno prawdy. Oczywiście jak na razie nie są to oficjalne informacje i będziemy musieli jeszcze na nie zaczekać, ale z całą pewnością taki obrót sytuacji może w znaczący sposób namieszać na rynku mobilnych technologii a w szczególności w przypadku składanych telefonów.

Największym konkurentem ze strony Samsunga do tej pory był Huawei. Chińczycy jako kolejni zaprezentowali swoją wariację na temat składanego telefonu i w tym momencie pozostają jedyni na rynku jeśli chodzi o poważnych, dużych graczy. Czy w takim razie kolejni producenci równie ochoczo będą chcieli prezentować swoje składane telefony po problemach Samsunga? Czas pokaże, choć myślę, że może ten szybki postęp i prezentacja kolejnych modeli nieco wyhamować.

Co sądzicie o całej sytuacji? Galaxy Fold po tych wszystkich problemach ma jeszcze szansę na sukces na rynku?

Źródło: forbres.com

More Stories
Samsung Galaxy S20 Lite – Snapdragon w Europie?