HTC

Wiemy kiedy konkretnie HTC zaktualizuje swoje smartfony do Androida 9.0

Wyścig na aktualizacje dla swoich urządzeń trwa co roku w najlepsze. Najczęściej najnowsza wersja systemu sygnowanego zielonym robocikiem ląduje oficjalnie pod koniec wakacji mniej więcej w drugiej połowie sierpnia i wówczas rozpoczyna się walka z czasem. Jeszcze kilka lat temu musieliśmy czekać dobre kilka miesięcy na aktualizacje od producentów, którzy najszybciej uporali się z zadaniem. Już w ubiegłym roku okres ten się mocno skrócił, bowiem pierwsze urządzenia otrzymywały stabilną wersję Androida 9.0 już we wrześniu. Niestety w tym przypadku nie mogę pisać o chlubnym rekordzie. High Tech Computer do tej pory nie zaktualizował swoich flagowych urządzeń, a za jakieś trzy miesiące będziemy mieć już kolejną wersję systemu sygnowanego zielonym robocikiem. W tym roku HTC karze sobie naprawdę długo czekać na łatki do Androida 9.0.

Według już bardziej oficjalnych informacji jeszcze w maju proces aktualizacji wystartuje dla HTC 11, natomiast najświeższe modele czyli HTC U12+ oraz HTC U11+ otrzymają odpowiednie łatki w kolejnym miesiącu. Trzeba wziąć też pod uwagę jeden element. Są to daty rozpoczęcia całego procesu aktualizacji i w praktyce nieraz kilka tygodni trzeba czekać by update pojawił się na wszystkich modelach na całym świecie. Stąd też mój dosyć duży sceptycyzm odnośnie tych dat. Kuriozum w tym wszystkim jest fakt, że formalnie starszy flagowiec czyli HTC 11 otrzyma Androida Pie wcześniej niż posiadacze najnowszego modelu od tajwańskiego producenta. Taki drobny szczegół.

Dajcie znać gdy aktualizacje dla Waszych smartfonów pojawiają się u Was. Zdajcie także relację jak się sprawuje nowa wersja systemu sygnowanego zielonym robocikiem na Waszych urządzeniach.

Źródło: phonearena.com