0

Magia liczb zawsze działa. Producenci sprzętu mobilnego cały czas prześcigają się w kolejnych walkach a to na ilość aparatów w telefonie, a to z kolei na ilość pamięci RAM. Potyczki trwają tak na dobrą sprawę cały czas i zawsze każdy będzie chciał być pierwszy czy najlepszy. Dlatego też producenci sprzętu mobilnego i nie tylko co rusz chwalą się kolejnymi ciekawymi danymi. Tym razem w związku z tym, że właśnie zakończyła się konferencja Google I/O wiele informacji spływało do nas właśnie powiązanych z systemem sygnowanym logiem zielonego robocika.

To co obstawiajcie ile urządzeń z Androidem aktualnie działa na całym świecie. Powiem szczerze, że sam miałem problem z oszacowaniem, co prawda mobilnych technologiach siedzę już blisko 10 lat, ale mimo wszystko cały ten rozwój ciężko oszacować. Osobiście strzelałem liczbę między 1,5 a 2 miliardy. Pomyliłem się i to całkiem sporo, bowiem na ostatniej konferencji amerykański gigant z Mountain View pochwalił się, że aktualnie aktywnych jest 2,5 miliarda urządzeń z Androdem. Liczba robi ogromne wrażenie, tym bardziej, że jak się weźmie pod uwagę, że na ziemi mamy około 7,5 miliarda ludzi to oznacza, statystycznie rzecz biorąc, że co trzeci mieszkaniec naszego globu ma telefon z systemem sygnowanym zielonym robocikiem. Trzeba też wziąć pod uwagę, że te liczby cały czas rosną i tak łatwo nie będzie można tej machiny zatrzymać. Możliwe, że rynek smartfonów trochę się nasyci, ale najpewniej będzie to chwilowy przestój.

Korzystacie ze smartfonów z Androidem na pokładzie? Dołączacie do tej wielkiej liczby aktywnych urządzeń? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: gsmarena.com

Google Pixel 3a oraz Pixel 3a XL oficjalnie

Wcześniejszy wpis

Nowe rendery iPhone XR są… dziwne?

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android