htc

Nowy model średniopółkowy od HTC

Obecnie na rynku smartfonowym najwięcej mówi się o urządzeniach popularnych producentów takich jak Samsung, Huawei, Xiaomi itd. Niedawno do tego grona byłby dopisany HTC. Zapomniany producent nadal próbuje tworzyć nowe urządzenia.

htc gb

Na horyzoncie widać średniopółkowy model. Został on uchwycony w GeekBench’u, bez podanej nazwy. Nosi jedynie numer HTC 2Q741. Urządzenie to posiada procesor MediaTek Helio P35, a wspiera go 6 GB pamięci RAM. Pracuje pod kontrolą systemu Android 9.0 Pie.

Omawiany dziś egzemplarz uchwycony w benchmarku może być jedną z wersji zbliżającego się modelu. Niedawno uchwycono model z procesorem Snapdragon 710, również połączony w 6 GB pamięci RAM. W tym wypadku słabszy procesor od MediaTek mógłby być dostępny w określonych krajach. Warto zauważyć, że smartfon ze Snapdragonem miał podobny numer – 2Q7A100. To jedyne informacje do tej pory wiadome o nadchodzącym średniopółkowcu.

HTC może być nazwany najbardziej niedocenianym producentem na rynku. Ich sytuacja jest co raz gorsza. Mimo wypuszczania na rynek ciekawych modeli, oraz wymyślania rozmaitych funkcji, nadal nie polepsza się ich sprzedaż. Problemem może być słaby marketing urządzeń. Aż smutno pomyśleć, że kiedyś HTC był wiodącym producentem na rynku, a obecnie grozi mu zapomnienie.

Należy liczyć jednak, że nowa strategia, jaką producent przyjął na rok 2019, okaże się trafna. Pozostaje czekać na nowe modele od producenta.

Źródło: gsmarena.com