0

Apple bez wątpienia zajmuje wysoką i poważną pozycję na rynku. Wielokrotnie wyprzedza konkurencję w wielu dziedzinach. Ich wyniki, nawet te stosunkowo słabe, są dla wielu producentów marzeniem. Dziś skupmy się na tym, jak firmie z Cupertino wiodło się w ubiegłym kwartale.

Według zamieszczonych przez Apple wyników sprzedażowych, przychód wynosił 58 miliardów dolarów. Jest to o 5% mniej niż w poprzednim roku. Powodem do dumy był wzrost popularności iPad’ów. Jednak pomimo spadku zysku z iPhone’ów o 17% względem ubiegłego roku, to one generują główny przychód producenta, tym razem na poziomie 31,1 miliarda dolarów.

Nowe podejście firmy do usług i akcesoriów okazało się trafne. Wzrost przychodu nastąpił również w kategorii urządzeń dla domu, oraz akcesoriów. Powiększył się o 30% do poziomu 5,1 miliarda dolarów. Usługi natomiast wygenerowały zysk na poziomie 11,5 miliarda dolarów, który wzrósł o 16% względem zeszłego roku.

Po takiej analizie ten kwartał nie był najlepszym dla producenta. Nie zmienia się jednak fakt, że iPhone’y nadal generują największy zysk dla producenta. Nie wpłynął na to fakt niepowodzenia modeli z września 2018 roku. Pokazuje to tylko jak dużą rolę użytkownicy przykładają do smartfonów.

Dla Apple nawet gorszy moment nie jest powodem do smutku. Producent ugruntował sobie pozycję na rynku i prędko z niej nie zejdzie. Przed nami prezentacja nowych iPhone’ów, która może polepszyć wyniki marki. Pozostaje jedynie czekać do września.

Źródło: pocketnow.com, foter.com

Google również tworzy składany smartfon

Wcześniejszy wpis

Kolejny Huawei z wysuwanym aparatem

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w iOS