0

Xiaomi do tej pory stronili od czystej wersji systemu sygnowanego zielonym robocikiem. Chińczycy wykorzystywali swoją autorską nakładkę MIUI by nieco przebudować z wyglądu i funkcjonalności Androida. Jednak później okazało się, że również i Xiaomi zdecydowało się na wypuszczenie linii urządzeń bez swojej nakładki. Xiaomi Mi A1 był dobrym telefonem, jednak mimo wszystko znaleźć można było znacznie ciekawsze rozwiązania. Później przyszła kolej na mocniejsze i lepiej wyposażone Mi A2 oraz tańszą wersję Mi A2 Lite. Szczególnie ten pierwszy oferował już lepsze możliwości chociażby Snapdragona 660 i 4 GB pamięci RAM. Jednak tak właściwie widać, że dopiero teraz rozkręca się pod tym względem chiński producent.

Według przeciekowych informacji Xiaomi Mi A3 oraz jego słabszy brat Xiaomi Mi A3 Lite mają zostać wyposażone w układy Qualcomma z rodziny Snapdragon 7XX. Co prawda nie wiemy, który model otrzyma jaki procesor, ale możemy się domyślić, że najpewniej chodzi tutaj w przypadku Mi A3 o Snapdragona 712, a wersja Lite otrzyma Snapdragona 710. Powiem szczerze, że byłoby to dosyć zaskakujące zestawienie, bowiem te układy graniczą już między średnią i wysoką półką. Z drugiej strony jeśli chodzi o pozycjonowanie tych urządzeń w portfolio chińskiego producenta wydaje się całkiem logiczne rozwiązanie – Redmi Note 7 ma Snadpragona 660, a Mi 9 SE właśnie Snapdragona 712.

Specyfikację Xiaomi Mi A3 ma uzupełnić potrójny główny aparat, czytnik linii papilarnych w ekranie, słabsza wersja dysponować będzie podwójnym oczkiem, a czytnik umiejscowiony zostanie na pleckach urządzenia. Co sądzicie o najnowszych smartfonach chińskiego producenta? Będą to hity sprzedażowe? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: pocketnow.com

OnePlus 7 Pro – wszystko co wiadomo tydzień przed premierą

Wcześniejszy wpis

Google również tworzy składany smartfon

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android